Лукашенко не згоден з Путіним у ключовому питанні - експерт про союз Росії та Білорусі

Лукашенко знову приїхав до Росії продавати братську риторику, вважає Дмитро Орєшкін

Лукашенко не згоден з Путіним у ключовому питанні - експерт про союз Росії та Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на переговорах з російським лідером Володимиром Путіним традиційно проситиме грошей. При цьому білоруський лідер усіма силами чинитиме опір зустрічній вимозі Кремля - ​​запровадження єдиної валюти в рамках союзної держави.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів російський політолог Дмитро Орєшкін.

"З одного боку, чисто традиційний неформальний режим, катання на лижах, навіть традиційне місце зустрічі - "Бочаров Ручєй", і традиційний порядок денний: Лукашенку потрібні гроші, він за ці гроші продає братську риторику, а Путіну потрібна хоча б символічна перемога в геополітичному плані", - заявив політолог.

Читайте також: Путін хоче анексувати ще одну країну - російський політик розкрив деталі

Популярні відео

За словами Орєшкіна, Путін розуміє, що в нього були три сплески популярності всередині Росії, всі три пов'язані з геополітичними подіями - це чеченська війна, грузинська і українська.

"Зараз йому життєво важливо на тлі погіршення економічної кон'юнктури показати виборцю хоча б якусь перемогу на білоруському напрямку. Мабуть, не виходить ключове питання - перехід союзної держави на єдину валюту. Лукашенко всіма вісьмома кінцівками впирається, бо розуміє, що російський рубль означає кінець його економічного суверенітету. Все традиційно, "дядьку, дай три мільярди рублів, а я натомість скажу тобі про братерські почуття і про те, що нам треба згуртуватися проти русофобського оточення". Кінець всім відомий - "гроші ми брату нашому дамо" , в результаті він однак проводитиме свою політику і Володимира Володимировича до ключових точок не допустить, а через рік ще раз приїде продавати братські почуття за помірну мзду", - пояснив російський експерт.

Читайте також: "Лукашенко загнаний у куток": в Білорусі пояснили, навіщо він їде до Путіна

На його думку, переговори двох лідерів - "це нудна данина традиціям".

"Більше Путіну і поговорити нема з ким - залишається ще з'їздити в Іран або Вануату", - додав він.

Раніше експерт-міжнародник Максим Хилько в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Олександр Лукашенко на зустрічі з Володимиром Путіним "остаточно здасть Білорусь".

Джерело Україна 24 Теги