"Лукашенко загнаний у куток": в Білорусі пояснили, навіщо він їде до Путіна

Білоруський лідер опинився перед вибором, який не відповідає інтересам його країни

"Лукашенко загнаний у куток": в Білорусі пояснили, навіщо він їде до Путіна

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на чергових переговорах з російським лідером Володимиром Путіним спробує відкласти питання про створення союзної держави й випросити в Кремля грошей. Однак сьогодні Лукашенко фактично виявився загнаним у куток.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський політолог, член Координаційної ради опозиції Віталій Римашевський.

"Абсолютно очевидно, Лукашенко протягом останніх 20 років приходить до Путіна, до союзних патріотичних почуттів, коли відносини з Заходом і всередині країни псуються. Зараз саме такий період. Я тільки хочу звернути увагу, що навіть у цей складний для себе період він говорить: дайте мені 3 млрд сьогодні, а союзну державу ми будемо будувати з вами завтра, тобто у 2022 році, можливо, буде референдум. Тому ці маніпуляції, звичайно, не нові, хоча риторика Лукашенка засмучує", - зазначив Римашевський.

Читайте також: Лукашенко використає протести в Росії на свою користь — політик розповів подробиці

Популярні відео

За його словами, складна ситуація, в якій перебуває Білорусь, "може поставити Лукашенка перед вибором, який не відповідає національним інтересам".

"Риторика Кремля і Лукашенка буває однаковою. Якщо потрібно відвести погляд людей від центру проблем, то йде пошук зовнішньої консолідації з, по суті, авторитарними режимами, пошук зовнішніх ворогів, щоб довести, що всі наші проблеми пов'язані із західними санкціями, спробами Заходу дестабілізувати ситуацію всередині країни. І цим саме обґрунтовується необхідність спільного захисту. Насправді це дуже небезпечна риторика. Лукашенко загнаний у куток і розуміє, що крім як у Путіна, можливо, ще Китай - йому більше нема де шукати підтримки. По суті, з усім демократичним світом він посварився", - пояснив політолог.

Читайте також: "Хоче забрати в України дев'ять областей": Гордон назвав три зброї Путіна

Раніше російський опозиційний політик Леонід Гозман в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент РФ Володимир Путін має намір анексувати Білорусь.

Джерело Україна 24 Теги