Росія припустилася серйозної помилки у відносинах з ЄС - ексміністр розкрив деталі

Костянтин Грищенко пояснив, чому в ЄС тільки зараз жорстко відреагували на поведінку Кремля

Росія припустилася серйозної помилки у відносинах з ЄС - ексміністр розкрив деталі

Після візиту до Росії верховного представника Євросоюзу із закордонних справ Жозепа Борреля в ЄС зросте кількість прихильників жорстких санкцій проти Кремля.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

На питання, чому в ЄС тільки зараз жорстко відреагували на поведінку Росії, Грищенко відповів:

"В ЄС досить складний механізм прийняття рішень, потрібно узгоджувати позицію з усіма європейськими країнами, це приводить до неготовності деяких з них йти на те, що може відбитися на їхніх економічних зв'язках. Я вже не кажу про те, що з такими сусідніми країнами, як Угорщина, ведеться цілеспрямована робота, яка повинна забезпечити більш сприятливе ставлення цієї країни при розгляді питань, що стосуються Росії, які можуть їй зашкодити".

Читайте також: "Підстави не протестувати немає": політик розповів, коли вся Росія вийде на вулиці

Популярні відео

На думку ексголови МЗС, у даному випадку з російського боку була допущена серйозна помилка:

"Всупереч неготовності до рішучих дій європейської дипломатії, коли тебе ставлять у принизливу ситуацію, і коли не виявляють достатньої поваги до ЄС як серйозної структури, це призводить до того, що посилюються позиції тих, хто виступає за більш жорстке ставлення до Росії. Це може відбитися і на продовженні будівництва "Північного потоку-2" і на інших, в яких може бути зацікавлена Росія. Російські дипломати просто не прорахували, що ображати персонально керівника європейської дипломатії просто не варто".

Читайте також: "Вашингтону неоднаково": журналіст пояснив, чому США хочуть зміни влади в Росії

Нагадаємо, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час візиту до Москви закликав звільнити опозиціонера Олексія Навального, а також висловився про необхідність поважати територіальну цілісність України. За словами Борреля, його бесіда з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим часом досягала "високого рівня напруженості".

Також його візит збігся з висланням трьох європейських дипломатів, які засудили кримінальну справу проти Навального.

Джерело Україна 24 Теги