"Влада в Росії діє жорстко": ексміністр назвав наслідки протестів для України

Костянтин Грищенко розповів, чого чекати Україні у разі зміни влади в Росії

"Влада в Росії діє жорстко": ексміністр назвав наслідки протестів для України

Поки влада в Росії не зміниться, ситуація з Україною залишиться такою самою. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Думаю, що ніякого просування і зміни в підходах і влади, і протестувальників немає. Просто влада в Росії діє жорстко, скоординовано. Вона зробила висновки з попереднього досвіду і, на жаль, це робить можливості якогось результату за підсумками цих маніфестацій дуже проблематичними.

Займається жорстка позиція в надії на те, що поступово запал пройде і все повернеться на круги своя. Думаю, наша ситуація мало в чому зміниться. Тому що паралельно влада Росії здатна проводити переговори в Нормандському форматі, якщо вона до цього готова, виходячи зі своїх внутрішніх міркувань, із зовнішніх обставин", — сказав він.

Читайте також: Україна програє Росії на Донбасі - політолог зробив тривожну заяву

Популярні відео

Грищенко вважає, що на ситуацію можуть вплинути не протести, а відносини Росії із Заходом.

"Прихід до влади президента Байдена, зміна ситуації у відносинах з США і Європою матиме більший вплив, ніж ці події. Можна очікувати реакцію щодо Росії, наскільки вона буде жорсткою - поки питання відкрите, але якась реакція обов'язково буде.

Думаю, що в разі, коли буде зміна політичних сил, які будуть при владі, швидше за все можна буде розраховувати на те, що Росія може піти на врегулювання на Донбасі. Не так російське суспільство "заточене" на те, що це російські території, Донбас не сприймається як Росія. А ось з Кримом буде складніше. Ми бачимо з висловлювань Навального, принципово підходи не зміняться", — сказав він.

Раніше юрист-міжнародник Борис Бабін розповів, як довго можуть тривати в Росії протести проти режиму Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги