Протести ставлять Путіна перед неприємним вибором — журналіст дав прогноз подій в Росії

Іван Яковина розповів, чим можуть закінчитися протести в Росії для Володимира Путіна

Протести ставлять Путіна перед неприємним вибором — журналіст дав прогноз подій в Росії

Перед російською владою є тільки два варіанти дій після протестів за опозиціонера Олексія Навального, заявив журналіст Іван Яковина в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо акції протесту стануть регулярними, щотижневими, то скоро всередині самої влади почнуться протиріччя, там відбудеться розкол. Тільки так росіяни зможуть здолати людожерський режим, який не тільки захопив їх країну, а й частини кількох сусідніх країн. Думаю, такі протести поставлять путінський режим перед неприємним вибором — йому доведеться або відпускати людей на свободу, і тим самим показати свою слабкість, або продовжити закручувати гайки, пішовши шляхом "білорусизації" ситуації, а це означає швидку делегітимізацію режиму, який повністю втратив підтримку в суспільстві.

В цьому випадку єдиним полем Путіна залишаться силові органи. Без належної легітимності ніяка система влади не зможе існувати довго. Їй потрібна буде або підтримка ззовні, або доведеться проводити масові репресії щодо своїх громадян", — сказав він.

Читайте також: Страшно, що Путін володіє ядерною кнопкою — політик з РФ про фільм Навального

Популярні відео

За словами журналіста, в Кремлі може статися "палацовий переворот" через розбіжності між Володимиром Путіним і його оточенням.

"Тут я повторю істину, яку вважаю ключовою для розуміння природи диктаторських режимів. Для підтримки своєї працездатності замість легітимності такі диктатори можуть використовувати тільки людську кров як паливо. При чому ця кров має литися в дуже великих кількостях. У разі продовження протестів Путіну або доведеться перетворювати свою країну на Північну Корею, або відмовлятися від влади. Оскільки від влади він не відмовиться ніколи, залишається тільки північнокорейський варіант з масовими стратами та концтаборами.

Особисто Путін, напевно, не відмовився б від такого варіанту заради золотого йоржика для унітазу. Але його оточення навряд чи погодиться на таке майбутнє. Олігархи, губернатори, міністри хочуть жити як у Лондоні, як у Парижі, а не як у Пхеньяні, де їх теж можуть в будь-який момент розстріляти. Тому якщо Путін захоче ще сильніше закрутити гайки, в Кремлі може статися справжній палацовий переворот. Ймовірність такого результату подій стає вищою з кожним днем, оскільки колективний Захід, схоже, вирішив всерйоз взятися за ситуацію в Росії", — сказав він.

Раніше Яковина розповів, що президент Росії Володимир Путін не знає, що робити з опозиціонером Олексієм Навальним.

Джерело Україна 24 Теги