"Розумів, що заарештують": експерт розповів, чому Навальний повернувся до Росії

Російський опозиціонер "живе друге життя", зазначив Христо Грозєв

"Розумів, що заарештують": експерт розповів, чому Навальний повернувся до Росії

Російський опозиціонер Олексій Навальний вирішив повернутися до Москви, знаючи про загрозу арешту і нових замахів, оскільки мислить як політик, а не як звичайний росіянин.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" представник міжнародної організації Bellingcat Христо Грозєв, який займався розслідуванням замаху на Навального.

"Я довго розмовляв з ним. Мені стало зрозуміло, що він думає як майбутній політик, реальний політик, а не як батько, чоловік. Він ще в листопаді вирішив, що повернеться у січні, і розумів, що його одразу заарештують і заарештують надовго. Він також припускав, що його можуть вбити після приїзду або в тюрмі. Тут також треба враховувати, що він живе друге життя. Він майже помер на замовлення влади. Тому далі ризики, які він готовий прийняти, відрізняються від тих, на які ми готові", - пояснив Грозєв.

Читайте також: Путін і Навальний грають у свою гру - ексміністр про події в Росії

Популярні відео

Розслідувач Bellingcat вважає, що Навальний правильно вчинив, вирішивши повернутися:

"Зараз російські ЗМІ в людей запитують: ви давно підтримуєте Навального? Багато відповідають: а я взагалі не прихильник Навального, але після того, як побачив, що його отруїли, і що він повернувся, і що він потім випустив цей фільм (про палац президента РФ Володимира Путіна - ред.), я почав вірити, що він не іноземний шпигун, тому що не повернувся б, і не ставленик Кремля, тому що його не намагалися б вбити. Так що, думаю, він правильний політичний вибір зробив. У Навального є якесь месіанське мислення, але саме такі люди й змінюють історію".

Читайте також: Режим Путіна скоро впаде: політик про наслідки фільму Навального

Раніше розслідувач Bellingcat Христо Грозєв в ефірі телеканалу "Україна 24" припустив, що Кремль знову спробує отруїти Олексія Навального.

Джерело Україна 24 Теги