Теракт у Багдаді: експерт пояснив, що змінить Байден на Близькому Сході

Система безпеки в Іраку на сьогодні ослаблена, заявив Добряк

Теракт у Багдаді: експерт пояснив, що змінить Байден на Близькому Сході

Експерт з питань Близького Сходу Євген Добряк в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував теракт в Багдаді і як зміниться політика США на Близькому Сході при президенті Джо Байдені.

«Я б не поєднував інавгурацію Байдена і терористичні атаки в Іраку, тому що останнім часом в Іраку досить серйозна активізація терористичних груп. Плюс зменшення американського контингенту. Система безпеки в Іраку на сьогодні ослаблена. Іракські сили безпеки і військові не можуть забезпечити стабільність», - зазначив експерт.

Читайте також: Кривавий теракт в аеропорту стався в Ємені: експерт назвав причину

Популярні відео

На його думку, Байден перегляне концепцію щодо Близького Сходу.

«Я думаю, будуть проведені консультації з американськими військовими щодо відновлення чисельності контингенту і в Іраку, і в Афганістані, де вони були скорочені. Буде також активізовано роботу американських спецслужб на території Іраку й Афганістану, щоб виявляти осередки терористичної активності. Але в цілому в регіоні дуже нестабільна ситуація», - заявив Добряк.

Читайте також: Теракт у Відні: експерт з екстремізму звернув увагу на важливу деталь

В результаті подвійного теракту смертників у Багдаді 21 січня загинули щонайменше 28 людей, ще 73 отримали поранення. Двоє терористів-смертників підірвали на собі начинені вибухівкою жилети серед натовпу на ринку на площі Таран, що в центрі Багдада. Кількість жертв може зрости, оскільки багато потерпілих перебувають у критичному стані. 

Раніше експерт із зовнішньої політики Олександр Краєв розповів про помилки чинного президента США Дональда Трампа.

Джерело Україна 24 Теги