Що Байден зробить з доларом: експерт спрогнозував

У США зараз ослаблена економіка, зростають борги, заявив Осипенко

Що Байден зробить з доларом: експерт спрогнозував

Експерт-міжнародник Руслан Осипенко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про економічні кроки Джо Байдена на посаді президента США.

«Перші економічні кроки, які повинен зробити Байден - послабити долар, хоча фінансисти-демократи будуть проти цього, але він змушений буде це зробити для того, щоб підтримати зовнішню торгівлю, тому що у США негативне сальдо, більше 200 млрд доларів. Щоб збалансувати мінуси і зробити їх плюсами, треба буде послабити долар, щоб стимулювати експорт. Просування протекціонізму як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому, Байден, швидше за все, підтримуватиме простягнуту руку Європейського союзу щодо укладення нового пакту, який передбачатиме зокрема підписання угоди про зону вільної торгівлі, яка була відкинута Трампом», - заявив експерт.

Читайте також: "Катастрофа для України": економіст заявив про загрозу повторення кризи 90-х

Популярні відео

Він нагадав, що Трамп відкинув дві великі угоди - атлантичну, між США і ЄС, і тихоокеанську - з усіма партнерами в азіатсько-тихоокеанському регіоні, коли США мали б отримати глобальну вільну зону для американських товарів, але цього не сталося.

«Байдену доведеться виправляти ці помилки. Треба буде також списати всі борги, тому що в США зараз ослаблена економіка, зростають борги як у держави, так і у домогосподарств і корпорацій. Наприклад, у студентів, які брали кошти на навчання, заборгованість становить 1,5 трлн доларів. Так складається, що США слабшають, а Китай стає сильнішим. Адміністрація спробує домовитися, виправити ситуацію хоча б на економічному полі, якщо не вийде - протистояння продовжиться. З Росією простіше, вона слабша економічно, тому її й надалі обкладатимуть санкціями», - зазначив Осипенко.

Читайте також: В Україні з'явиться "електронна гривня": подробиці про нову цифрову валюту

Раніше народний депутат від "Слуги народу", голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев дав прогноз щодо курсу долара на 2021 рік.

Джерело Україна 24 Теги