Життя Навального в небезпеці — правозахисник розповів подробиці

Володимир Осєчкін розповів, що може чекати на Олексія Навального, коли вщухне галас навколо нього

Життя Навального в небезпеці — правозахисник розповів подробиці

Життя російського опозиціонера Олексія Навального, якого заарештували на 30 діб, у небезпеці. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" російський правозахисник Володимир Осєчкін.

"Олексій прекрасно розумів, що в Росії стосовно нього триватимуть репресії, проте повернувся, тому що він насамперед політик, йому важливо перебувати в Росії. У цей момент його життя знову в небезпеці, і тільки міжнародний контроль може його захистити від тортур.

Путін і його ФСБ фактично створили в російських в'язницях мережу так званих пресхат. Це камери, в яких агенти ФСВП (Федеральна служба виконання покарань — ред.), завербовані ув'язнені, які отримали великі терміни, в обмін на пільгові умови утримання, гроші, мобільні телефони готові здійснювати на замовлення оперативників ФСВП і ФСБ найстрашніші тортури", — сказав він.

Читайте також: Троянський кінь для Путіна – експерт пояснив, чому Навальний повернувся до Росії

Популярні відео

Правозахисник розповів, як силовики знущаються з ув'язнених і що може загрожувати Навальному.

"У грудні ми розповідали, як в іркутському СІЗО ув'язнених, які протестували проти тортур, активісти били, роздягали догола, підвішували вниз головою, ґвалтували кип'ятильниками. Кілька місяців тому ми випускали фільм про "Матроську тишу" (Навальний сидить у цій тюрмі - ред.) — це один із СІЗО з тортурами в Росії, ми представили докази тортур ув'язнених.

У ці дні, коли до Навального прикута увага, ФСБ і Путін побояться застосовувати до нього тортури та жорстокість. Але я не виключаю, що буквально через тиждень або два, коли масовий резонанс із ЗМІ спаде, до Олексія можуть застосовуватися репресивні заходи, зокрема каральна психіатрія, поміщення в пресхати, інсценування конфліктів ув'язнених", — сказав він.

Читайте також: "Вирок буде довічним": російський журналіст про арешт Навального

Осєчкін назвав два вірогідні сценарії розвитку подій.

"Є два шляхи розвитку подій. Або влада і конкретно Путін злякаються гніву світу, солідарності міжнародної спільноти, і в лютому Навальний буде звільнений. Або ж санкції й тиск будуть не такими сильними, не буде солідарності в Європейському Союзі, Путін зможе інтригами та підкупом обдурити міжнародну спільноту", — сказав він.

Нагадаємо, що російський опозиціонер Олексій Навальний 17 січня повернувся до Росії з Німеччини, де він проходив курс лікування після отруєння отрутою "Новачок". Після прибуття його затримали в аеропорту "Шереметьєво". Судове засідання пройшло у відділенні поліції 18 січня, де було прийнято рішення про його арешт на 30 діб.

Федеральна служба виконання покарань вважає, що він порушив режим у справі "Ів Роше", відповідно до якої він повинен був двічі на місяць з'являтися на реєстрацію в органи ФСВП.

Джерело Україна 24 Теги