Кого заблокують завтра: кримінолог про наслідки бана Трампа в соцмережах

На сьогодні бан може бути через слова або тексти, але це ще не є злочин, зазначила Маляр

Кого заблокують завтра: кримінолог про наслідки бана Трампа в соцмережах

Кримінолог Анна Маляр в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про те, чи може настати глобальне регулювання соцмереж після інциденту з блокуванням акаунта у Твіттері президента США Дональда Трампа.

«До інциденту 6 січня, коли Трампа заблокували, ніякого регулювання не було. Очевидно, це питання постане зараз, думаю, почнуться дискусії між юристами, політиками. На сьогодні блокування можна здійснювати через слова або тексти, але це ще не злочин. Злочин визначають правоохоронні органи й суд. Проте ми повинні розуміти, що соцмережі - це території приватного бізнесу, і власник має право сам визначати правила, кого і як блокувати», - заявила кримінолог.

Читайте також: У Трампа відібрали його головну суперсилу — журналіст про події у США

Популярні відео

Однак, на її думку, питання полягає в іншому.

«Якщо стався такий прецедент з чинним президентом США, то кого блокуватимуть завтра? Чи не будуть соцмережі інструментом політики? Очевидно, дискусія, яка виникла і в Америці, і в Європі, призведе до того, що соцмережі все-таки будуть врегульовані, як медіа та ЗМІ. Навіть якщо вони приватні, вони не можуть виходити за певні рамки», - зазначила Маляр.

Читайте також: "Не подобається — створюйте свою мережу": Гордон прокоментував бан Трампа

Нагадаємо, після того, як Дональд Трамп у черговий раз відмовився визнати результати виборів президента США, його прихильники взяли штурмом будівлю Капітолія, де члени Сенату і Палати представників США зібралися, щоб затвердити підсумки виборів. У результаті заворушень загинули чотири людини, пізніше помер ще один — офіцер поліції. Після цих подій Twitter забанив Трампа за підбурювання до насильства, за прикладом соцмережі пішли й інші ресурси.

Джерело Україна 24 Теги