"Росія тисне на нас, ми маємо тиснути у відповідь": політолог про підсумки "нормандської зустрічі"

Українські військові гинуть з вини Росії, потрібно піднімати це питання на всіх майданчиках, вважає директор центру "Пента"

"Росія тисне на нас, ми маємо тиснути у відповідь": політолог про підсумки "нормандської зустрічі"

12 січня в Берліні відбулася зустріч у "нормандському форматі" на рівні політичних радників глав держав. Про підсумки цієї зустрічі (з української сторони, нагадаємо, у зустрічі брав участь глава Офісу президента Андрій Єрмак, з російської - заступник голови Адміністрації президента Дмитро Козак) в ефірі каналу "Україна 24" розповів виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов. За його словами, в черговий раз "домовилися домовлятися", оскільки Росія не хоче виконувати взяті на себе зобов'язання, продовжуючи при цьому тиснути на Україну.

"Якщо прислухатися до заяв і нашого боку, і російського, то фактично домовилися домовлятися, хоч обговорили весь спектр питань. Важливо зазначити, що дійсно нещодавно заявляли представники президента України про те, що все, що відбувається на Донбасі, залежить від Путіна. Фактично від російської сторони залежить можливість продовження війни або її зупинки", - сказав експерт.

Читайте також: "Зустріч потрібна": Кравчук розповів, чи будуть переговори в нормандському форматі

Популярні відео

Леонов нагадав, що потрібно тиснути на Росію, через яку гинуть українські військові.

"Потрібно далі тиснути на Росію для того, щоб змусити, нарешті, зупинити війну, бо, хоч і є режим тиші, але гинуть військові. Хотілося б нагадати, що під час підписання документів про забезпечення цього режиму йшлося не тільки про зупинку вогню, а й про відповідальність за загибель, наприклад, українських військових", - сказав Леонов.

Читайте також: "Не уявляю, що Путін поїде": ексміністр дав прогноз щодо "нормандської зустрічі"

За його словами, Україні потрібно постійно піднімати питання про відповідальність тих, з вини яких загинули військові.

"Українські військові гинуть, але ми не чули про те, що Україна піднімає питання про притягнення до відповідальності тих, хто причетний до цього. На початку цих інцидентів торік Україна піднімала ці питання, зараз - ні. Українська сторона чітко заявляє про те, що сили, які стріляють по нас, контролюються Росією. Часто це саме російські або військові, або ті, кого навчила Росія, як мінімум Росія впливає на те, що відбувається. Потрібно піднімати ці питання на будь-яких майданчиках - ТКГ, зустрічах радників тощо. І не тільки піднімати в розмовах віч-на-віч, але і піднімати в публічному просторі, це важливо і говорить про те, що Росія не виконує зобов'язання. Вони, наприклад, на нас тиснуть щодо паризького комюніке, куди була внесена позиція про імплементацію "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Ми повинні тиснути у відповідь на всі ті речі, які Росія не виконує", - сказав Леонов.

Нагадаємо, раніше російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи потрібно наполягати на зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" в майбутньому.

Джерело Україна 24 Теги