"У Молдови та України одна проблема": політолог вважає, що треба допомогти один одному

Політолог Олег Саакян вважає, що країни можуть використовувати "дипломатичні механізми координації зусиль"

"У Молдови та України одна проблема": політолог вважає, що треба допомогти один одному

12 січня президент Молдови Майя Санду прибула з візитом до України, це перший її міжнародний візит на посаді президента. Політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що джерелом загальних проблем Молдови та України є Росія, і взаємодія двох країн може допомогти в боротьбі з її політикою.

"В України та Молдови схожі проблеми й одне і те саме джерело генерування цих проблем - а саме Москва. Тут координація і докладання спільних зусиль, безумовно, потрібні. Я був би досить стриманим оптимістом, що це може дати якісь швидкі перемоги. Тобто тут (не варто - ред.) сподіватися на те, що це дозволить зрушити з мертвої точки процес, наприклад, щодо Придністров’я, або якимось чином ситуація в Придністров'ї може відразу конвертуватися в питання російської агресії в Криму і на сході України", - сказав Саакян.

Читайте також: Буде протистояння: політолог розповів, що чекає на нового президента Молдови

Популярні відео

Проте вважає політолог, країнам потрібно використовувати дипломатію і допомагати один одному.

"Наприклад, використання різних дипломатичних механізмів координації зусиль, тієї самої "Кримської платформи", яку Україна буде запускати, в якій могла бути присутня і Молдова. Експертиза молдавських політиків і експертів, які мають досвід десятків років переговорів з Росією і знають про різні пастки, які вона розставляла. Цей досвід важливий і як ілюстрація деяких процесів, яких нам варто очікувати від Росії стосовно Сходу України як мінімум. Тобто тут є можливості в різних кабінетах допомогти один одному. Ситуація зі Сходом України - це також аргумент для самої Молдови як всередині країни, так і на зовнішній арені стосовно підтримки Молдови і її європейського шляху", - сказав Саакян.

Читайте також: Додон і його господарі з Росії чинять опір — депутат про ситуацію в Молдові

Нагадаємо, раніше експерт-міжнародник Тарас Семенюк в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Росія у відповідь на вимогу Майї Санду забрати свої війська з Придністров'я може "в будь-який момент включити агресію".

Джерело Україна 24 Теги