Трампу оголосили інформаційну війну - експерт про гучну подію в США

Власники найбільших соцмереж порушили закон, заблокувавши акаунти президента США, зазначив експерт

Трампу оголосили інформаційну війну - експерт про гучну подію в США

Рішення найбільших соціальних мереж Twitter, Facebook, Instagram, а також відеохостингу YouTube заблокувати акаунти президента США Дональда Трампа, є класичним проявом інформаційної війни.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з кібербезпеки Віталій Якушев.

"Це класичні кроки інформаційної війни, коли розпорядники соцмереж або інших ресурсів можуть використовувати права, які в них є, щоб або блокувати, або навпаки розкручувати одну чи іншу сторону. Якщо відокремитись від ситуації, що це Трамп або Байден, або хтось інший, якщо серед власників певних ресурсів є прихильники якоїсь політичної сили, вони можуть впливати, використовуючи свій ресурс на підписників цієї мережі. Це дійсно інформаційна війна", - наголосив Якушев.

Читайте також: Останні дні президентства Трампа будуть дуже небезпечними: ексміністр назвав причину

Популярні відео

За його словами, це "головна проблема і дилема, яка складатиметься ще кілька років поспіль".

"Це епоха постправди. Коли власник ресурсу бачить, що на його ресурсі відбувається якась пропаганда, і він це суб'єктивно виявляє, тобто нема ніяких законних підстав, і він це блокує, то це з точки зору етики вірно, а з точки зору закону або свободи слова невірно. Ця дилема буде ще кілька років, тому що ми тільки потім дізнаємось, через декілька днів або років, чи це було вірне чи невірне рішення", - пояснив експерт.

Читайте також: Трампізм помер — політолог висловився про імпічмент президента США

Нагадаємо, в США найбільші соцмережі обмежили доступ до акаунтів Дональда Трампа після його заяв про крадіжку голосів на виборах і закликів до прихильників йти до Капітолія.

Після того, як Дональд Трамп у черговий раз відмовився визнати результати виборів президента США, його прихильники взяли штурмом будівлю Капітолія, де члени Сенату і Палати представників США зібралися, щоб затвердити підсумки виборів. У результаті заворушень загинули чотири людини. 7 січня Джо Байдена було офіційно оголошено переможцем виборів президента США.

Джерело Україна 24 Теги