Трампізм помер — політолог висловився про імпічмент президента США

Вадим Карасьов пояснив, чому політична кар'єра Дональда Трампа закінчена

Трампізм помер — політолог висловився  про імпічмент президента США

У Конгресі США заявили про підготовку імпічменту Дональда Трампа. Навіщо це робиться за два тижні до кінця каденції, пояснив політолог Вадим Карасьов в ефірі каналу "Україна 24".

"Для чого імпічмент – покарати популістського вискочку, щоб іншим "не повадно было". По-друге, щоб він не повернувся в політику, а головне – щоб не було прецедентів подібних (штурму Капітолія 6 січня – ред.). Республіканська партія від Трампа відмовилася.

Так, для багатьох він буде героєм. Але це вже буде не політичний гравець. Тим більше він не претендуватиме на номінацію на виборах президента у 2024 році. Створити третю партію він би теоретично міг, якби Республіканська партія розкололася на трампістів і не трампістів. Але сьогодні Республіканська партія фактично присягнула двопартійному консенсусу і Байдену. Ніякої трампівської третьої партії вже не буде", — сказав він.

Читайте також: Заклики Трампа стануть окремим приводом для висновків — експертка про протести в США

За словами експерта, кар'єра Трампа як політика закінчилася назавжди.

"Проблема для Трампа в тому, що вчора відбувся кінець трампізму. Якби Трамп міг спокійно відійти від влади, то тоді зберігся б Трамп як політик і трампізм як політичне явище, доктрина, рух. Але після вчорашнього штурму помер не тільки Трамп як політик, але і явище трампізму. А імпічмент потрібен, щоб поставити ефективну крапку у цій історії з Трампом", — сказав він.

Читайте також: Удар по Трампу та іміджу США — експерт про захоплення Капітолія

Нагадаємо, після того, як Дональд Трамп у черговий раз відмовився визнати результати виборів президента США, його прихильники взяли штурмом будівлю Капітолія, де члени Сенату і Палати представників США зібралися, щоб затвердити підсумки виборів. У результаті заворушень загинули чотири людини. 7 січня Джо Байдена було офіційно оголошено переможцем виборів президента США.

Джерело Україна 24 Теги