Удар по Трампу та іміджу США — експерт про захоплення Капітолія

Володимир Воля розповів, як протести в США позначилися на сприйнятті країни у світі

Удар по Трампу та іміджу США — експерт про захоплення Капітолія

Ситуація з протестами прихильників Дональда Трампа у США виглядає дуже неоднозначною, заявив в ефірі каналу "Україна 24" експерт-міжнародник Володимир Воля.

"В Америці вже починають ставити запитання: а що це було? Чому не спрацювали спецслужби, чому Капітолій виявився таким беззахисним? Навіть показують кадри, що поліція ніби пропустила когось. Але я подивився інші кадри – там з одного боку поліція пропустила, а з інших боків цю огорожу вже подолали. 

Тут дві складові. З одного боку, Трамп фактично підбурював людей, він розігрівав ці настрої, казав, що ми підемо до Капітолія. Але я думаю, щодо першої версії, що Трамп просто не розумів, що він не контролює протестувальників, що у частини є свої наміри, своє бачення, як і що робити. І вийшла така безконтрольна реакція", — сказав він. 

Читайте також: Можна простежити вплив Росії — ексміністр прокоментував захоплення Капітолію

Популярні відео

За словами експерта, захоплення Капітолію завдало великої шкоди Трампу та іміджу США.

"Разом з тим я не виключаю, що хтось міг зіграти, завести частину протестувальників, спровокувати на ці дії. Тому що за наслідками цього штурму ми бачимо, що вщент зруйнована підтримка Трампа серед переважної більшості республіканської політичної еліти. Удар по Капітолію виявився ударом по політичній кар’єрі Трампа та ударом по іміджу США. Крім того, це удар по американських цінностях. Тому що Капітолій – це свята святих, захищена святиня. А тут бачимо, що все розсипалося", — сказав він.

Читайте також: Трамп скористався ситуацією — експерт про заворушення в США

Нагадаємо, після того, як Дональд Трамп у черговий раз відмовився визнати результати виборів президента США, його прихильники взяли штурмом будівлю Капітолія, де члени Сенату і Палати представників США зібралися, щоб затвердити підсумки виборів. У результаті заворушень загинули чотири людини. 7 січня Джо Байдена було офіційно оголошено переможцем виборів президента США.

Джерело Україна 24 Теги