Розвідка заявила про ймовірне вторгнення Росії через Крим: експерт оцінив загрозу

Олександр Мусієнко розповів, чи наважиться Росія на військову операцію через водопостачання в Криму

Розвідка заявила про ймовірне вторгнення Росії через Крим: експерт оцінив загрозу

Служба зовнішньої розвідки України заявила, що Росія може вторгнутися в Херсонську область для розв'язання проблеми водопостачання в Криму. Цю заяву прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

"Я погоджуся, що є загроза великої війни й вторгнення Росії заради відволікання від внутрішніх проблем. Але я не згоден, що це може бути через воду. Подивімось, як Росія розв'язувала питання забезпечення півострова раніше. Як вирішували питання забезпечення продовольством? Говорили, що їм потрібен сухопутний канал через Маріуполь: відбили атаку на Маріуполь — вони побудували міст. Забезпечення електроенергією: теж говорили, що вони ввійдуть, захоплять електростанції — вони поставили газодизелі", — сказав він.

Читайте також: США крадіжку не прощають — Росії спрогнозували нові проблеми через Крим і Донбас

Популярні відео

За словами експерта, для Росії військовий наступ заради води в Криму менш вигідний, ніж інші варіанти.

"Виходячи з цих аналогій, мені здається, що питання води в Криму вони теж вирішуватимуть якось інакше. Їм важливо забезпечити військові бази, тут я погоджуся з висновком про мілітаризацію півострова. Вони вже зараз намагаються — то хмари викликають, то опріснювальні установки води. Але це вже їхні проблеми.

І ще одну важливу річ потрібно зрозуміти. Щоб встановити контроль над постачанням води, Херсонської області недостатньо. Є каскад водосховищ вгору по Дніпру. Якщо перекрити його зверху, вода вниз не піде, це проста фізика. Значить, потрібно захопити 3-4 області, щоб контролювати річку Дніпро. Як це зробити? Уявіть собі втрати, опір населення, відсіч української армії. І тепер порівняйте, коли говорять, що дорого поставити опріснювачі. А що дорожче — це чи масштабна військова операція?" — сказав він.

Раніше ексдепутат Верховної Ради Борислав Береза ​​заявив, що Кремль не відмовився від планів щодо анексії нових територій України.

Джерело Україна 24 Теги