Є дві центральні події — експерт підбив підсумки 2020 року

Експерт-міжнародник розповів, які події 2020 року впливатимуть на Україну в наступному році

Є дві центральні події — експерт підбив підсумки 2020 року

Чим найбільше запам'ятається 2020 рік у світових масштабах, розповів експерт-міжнародник Богдан Ференс в ефірі каналу "Україна 24".

"Мені здається, наслідки COVID-19 — це перше, що спадає на думку, коли ми аналізуємо 2020 рік. І вибори в США, звичайно, і та поляризація, яку ми спостерігали, - це однозначно дві центральні події 2020 року, наслідки яких ми відчуватимемо й у 2021 році", — сказав він.

Читайте також: США крадіжку не прощають — Росії спрогнозували нові проблеми через Крим і Донбас

Популярні відео

Експерт також розповів, які події були найбільш відчутні в Україні.

"Для нас, для України, потрібно розуміти, що наш простір східних сусідів є конфліктогенним. Згадаймо і конфлікт у Нагірному Карабасі, нашу територіальну війну, внутрішні процеси в Білорусі... І це загалом свідчить про те, що ми знаходимося географічно там, де відбувається зіткнення інтересів великих гравців, як Заходу, так і Російської Федерації. Є ще фактор Туреччини, який безпосередньо впливає на вирішення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

І все це співвідношення провокує фактор нестабільності, в якому знаходиться наша держава. Нам потрібно розуміти, що пошук безпеки та стабільності повинен бути максимально пріоритетним", — заявив він.

Читайте також: Коли Україна повернеться до звичного життя після COVID – санлікар Ляшко назвав дату

Ференс назвав головні пріоритети для України на 2021 рік.

"Посилення співпраці зі стратегічними партнерами - це Європейський Союз. У нас була непогана динаміка у 2020 році у взаєминах, попри всі обмеження. Потрібно її посилювати. Також це адміністрація Байдена, з якою потрібно більш предметно працювати, не тільки в політичному вимірі, а й у практичній роботі. Ну і з нашими сусідами у нас є проблемні питання — з Угорщиною, з Білоруссю, — які потрібно врегулювати. Важливо, щоб у нас були добрі взаємини з сусідами. І, звичайно, виконувати наші внутрішні завдання", — сказав він.

Раніше ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що Росія не готова до припинення війни на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги