Гостра фаза COVID-19: імунолог розповів, чи чекати послаблення карантину

Імунітет у частини населення Землі формуватиметься через хворобу, заявив Лапій

Гостра фаза COVID-19: імунолог розповів, чи чекати послаблення карантину

Голова національної технічної групи з питань імунопрофілактики Федір Лапій в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, коли будуть ослаблення карантинних обмежень через епідемію коронавірусу COVID-19.  

«Можна влітку очікувати покращення ситуації з COVID-19. Ми це відчували влітку 2020 року. Але, за прогнозами ВООЗ, гостра фаза пандемії триватиме все таки до кінця 2021 року. Але це не означає, що не будуть послаблюватися карантинні заходи і життя не буде повертатися до більш звичного ритму», - зазначив імунолог.

Читайте також: "Ідеальні умови для розповсюдження вірусу": лікарка назвала ризиковані місця

Він також розповів, коли COVID-19 можна буде назвати сезонною інфекцією.

«Імунітет у частини населення Землі формуватиметься через хворобу, але до колективного імунітету дуже далеко. Частина населення буде вакцинована і таким чином отримає імунітет. Тобто коли ми говоримо, що COVID-19 стане сезонною інфекцією, має пройти ще рік, тобто до кінця 2021 року ми говоримо про гостру фазу пандемії», - заявив Лапій.

Популярні відео

Читайте також: Шустер назвав несподівану користь для України від епідемії коронавірусу

Раніше заступник голови МОЗ Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли коронавірус відступить і Україна почне повертатися до нормального ритму життя.

Джерело Україна 24 Теги