ВООЗ хоче спеціально заражати людей коронавірусом: думка експерта

Генетик розповів, чи безпечні дослідження заражених коронавірусом людей

ВООЗ хоче спеціально заражати людей коронавірусом: думка експерта

Генетик Олександр Коляда розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" про дослідження на людях, яких заражатимуть коронавірусом. Зокрема, він відповів на запитання, чи етичні такі плани з досліджень.

"Кожна країна вирішує сама за себе, тут грає роль і відповідальність людей, і культурний бекграунд, і система охорони здоров'я. Нам не варто за них вирішувати, що для них є етичним. Те, що буде в Саудівській Аравії етично, то може бути не дуже етично в Україні. Упевнений, що в Британії зроблять правильно, вони вже близькі до впровадження одного з цих експериментів з тестування на людей, які заражуються. Це можна зробити цілком безпечно", — сказав він.

Читайте також: Велика Британія першою починає масову вакцинацію від коронавірусу: подробиці

Популярні відео

Також експерт відповів, чи легко спеціально заразити здорову людину.

"Це один з експериментів в одній із сотень країн, не переживайте, вони все зроблять правильно. Якщо ви подивитеся, як проходять інші випробування, ви теж побачите багато нового, цікавого і приголомшливого. Всі дослідження, які проводяться, зареєстровані та розміщені в базі, з ними можна ознайомитися. Важко провести експеримент, який не буде попередньо обговорений та наданий громадськості. Щоб людина заразилася в мінімальній формі — такі умови експерименту створити можна, ми знаємо, що кількість вірусу впливає на тяжкість захворювання, і для цього, зокрема, ми носимо маски", — сказав він.

Читайте також: "Ми на фінальній стадії": в МОЗ розповіли, коли готуватися до вакцинації

Раніше повідомлялося, що Всесвітня організація охорони здоров'я розглядає можливість проведення експерименту навмисного зараження коронавірусом здорових і молодих добровольців, щоб прискорити розробку ефективної вакцини.

Джерело Україна 24 Теги