Протести в Молдові: депутат розповів про вимогу розпуску парламенту

Депутат парламенту Молдови розповів, чому новообрана президентка Майя Санду хоче парламентських перевиборів

Протести в Молдові: депутат розповів про вимогу розпуску парламенту

У Кишиневі тисячі людей у неділю, 6 грудня, вийшли на вулиці з вимогами відставки уряду і дострокових парламентських виборів. До заклику про розпуск парламенту приєдналася й обрана президентка Молдови Майя Санду. Навіщо потрібно розпустити парламент, розповів депутат парламенту Молдови, політолог Оазу Нантой в ефірі каналу "Україна 24".

15 листопада громадяни Молдови видали мандат довіри Майї Санду. Парламент Молдови, який був обраний в умовах захопленої держави 24 лютого 2019 року, втратив свою легітимність. Там майже 3/4 депутатів представляли той корумпований режим, який символізували Володимир Плахотнюк та Ігор Додон (відомий олігарх та депутат і нинішній президент Молдови — ред.). І тепер у цьому парламенті Додон сколотив ситуаційну більшість із депутатів, які представляють корумповану державу, і чіпляється за владу.

У цій ситуації обраний президент Майя Санду і ми, побачивши, що витворяють ці депутати, вирішили сказати "ні". Санду звернула увагу, що на площу вийшли не партії, а народ. Їхня одностайна вимога — Додон повинен піти, а парламент слід розпустити, оскільки він перешкоджає розвитку Молдови, а Додон використовує його для того, щоб Санду залишилася без повноважень", — сказав він.

Читайте також: "Наші цілі однакові": віцеспікер молдавського парламенту про відносини з Україною

Популярні відео

Депутат розповів, яким чином можна законно розпустити парламент Молдови.

"Конституція передбачає тільки два варіанти розпуску парламенту. Перший — коли парламент протягом 3-х місяців не приймає жодного акту, і другий — коли протягом 45 днів не менше двох невдалих спроб з формування уряду за умови, що чинний уряд пішов у відставку. Тому народ вимагає, щоб уряд Іона Кіку, який є кишеньковим урядом Ігоря Додона, подав у відставку і відкрив шлях для цієї процедури. Але у нас таке зіткнення інтересів, що я не готовий дати відповідь, як у результаті буде", — розповів Нантой.

Раніше експерт-міжнародник Тарас Семенюк прокоментував вимогу обраної президентки Майї Санду до Росії.

Джерело Україна 24 Теги