Путіну вигідні протести в Білорусі — політолог назвав причину

Білорусь неможливо вивести зі сфери російського впливу, вважає експерт

Путіну вигідні протести в Білорусі — політолог назвав причину

У протестів в Білорусі немає антиросійської спрямованості, як це впливає на розвиток подій — розповів політтехнолог Олег Постернак в ефірі каналу "Україна 24".

"Антиросійської спрямованості цей протест взагалі не мав від самого початку. Не секрет, що для Путіна сценарій білоруських протестів був частково навіть вигідним. Він був би вигідний навіть у випадку, якби білоруський протест переміг. Це б призвело до звільнення деяких кандидатів, які зараз у в'язниці, а вони афільовані — так вважають білоруські аналітики — до частини російської еліти. Білорусь завжди була сферою інтересів РФ. Висмикнути її звідти зараз неможливо за жодних умов. Будь-який прозахідний варіант революції неможливий", — сказав він.

Читайте також: "Лукашенку залишилося недовго": в Білорусі розповіли, як він втратить владу

Популярні відео

Експерт пояснив, у чому різниця протестів у Білорусі та в Україні.

"В Україні опозиційний дискурс з самого початку був орієнтований на західні цінності. Ці цінності зараз білоруські протести теж намагаються вибороти. Але у них немає лідера, і не тому, що вони не здатні його вибрати, а тому, що силовими методами зачищено все політичне поле, яке є в білоруському суспільстві. Хто заарештований, хто викинутий за кордон. Це реалії режиму Лукашенка", — сказав він.

Раніше білоруський опозиційний політик, лідер руху "За свободу" Юрій Губаревич назвав два сценарії для режиму Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги