Великий плюс — у Мін'юсті відреагували на важливе рішення ЄСПЛ щодо MH-17

Уповноважений України в ЄСПЛ розповів, як у суді вирішили об'єднати позови України та Нідерландів до Росії

Європейський суд з прав людини об'єднав позови України та Нідерландів проти Росії у справі збитого над Донбасом літака в липні 2014 року. За чиєю ініціативою це було зроблено, розповів заступник міністра юстиції, уповноважений України в ЄСПЛ Іван Ліщина в ефірі каналу "Україна 24".

"Це рішення самого суду, ніхто, наскільки я знаю, про це не просив — ні Україна, ні Нідерланди, і тим більше ні Росія. Нам повідомили про те, що це питання розглядається, тижнів зо три тому. Зараз відбувається процес обміну поданнями в суд між Україною і Росією, і в контексті підготовки РФ попросила перенести подання на березень наступного року. І ЄСПЛ, повідомляючи нам про це прохання, розповів, що розглядається можливість об'єднати позови. Ми готували відповідь про те, що ми не проти, коли нам повідомили, що позови об'єднані", — розповів він.

Читайте також: Справа MH17: в МЗС України відреагували на новий демарш Росії

Популярні відео

Також Ліщина розповів, що це рішення дасть Україні.

"З плюсів — у першу чергу те, що на відміну від української справи, яка досить велика за часом, за обсягом, за кількістю затверджених порушень і, відповідно, за потребою доводити багато обставин, нідерландська справа зосереджена на одному епізоді. Вона досить багата на матеріали, тому що Голландію в ЄСПЛ представляє МЗС, яке безпосередньо було учасником переговорів і обміну інформацією, там багатий матеріал, тому що ми свого часу не отримали, оскільки в той час справа ще не дійшла до суду.

Тепер до нас потрапляє повна кримінальна справа з перехопленням, зі свідченнями тощо. Для нас це дуже великий плюс. І друге, що вже не просто Україна виступає проти Росії, а Україна та Нідерланди доводять ситуацію з MH-17, і це виглядає вагоміше", — сказав він.

Нагадаємо, рейс МН17, збитий 17 липня 2014 року, здійснював переліт за маршрутом з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія). Він був збитий у районі Тореза Донецької області. На борту знаходилися 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі загинули.

Раніше експертка з міжнародних питань Ганна Шелест прокоментувала рішення окружного суду Гааги, який відхилив прохання російських адвокатів щодо вивчення альтернативних версій катастрофи.

Джерело Україна 24 Теги