Росія може включити агресію — експерт про вимогу президентки Молдови

Експерт-міжнародник прокоментував вимогу вивести російські війська з Придністров'я

Росія може включити агресію — експерт про вимогу президентки Молдови

Новообрана президентка Молдови Майя Санду заявила, що Росія має забрати свої війська з Придністров'я, щоб їх замінили миротворці ОБСЄ. Цю заяву прокоментував експерт-міжнародник Тарас Семенюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, що ця заява визначає якийсь курс, за яким працюватиме президентка Молдови. Але це не означає, що впродовж року або двох російські війська залишать територію Придністров'я. Так склалося, що з точки зору стратегічних цілей новообраний президент ставить перед собою якісь завдання. Зараз не варто очікувати різких кроків, до того ж Росія заявила про свою позицію, і я думаю, що якщо дивитися правді в очі, Росія не виводитиме свої війська найближчим часом. Триватиме якийсь пінг-понг між Молдовою та Російською Федерацією", — сказав він.

Читайте також: "Не давайте Путіну контролювати ЗМІ": Яценюк дав поради новій владі Молдови

Популярні відео

За словами експерта, Молдова може заявити про свою позицію щодо анексії Криму.

"Нова президентка, яка має проєвропейські погляди, на відміну від попереднього — Ігоря Додона, у якого були чисто проросійські погляди, відразу відрізняється. Вона відразу чітко заявляє свою позицію. І це правильна позиція, як і позиція стосовно Донбасу і Криму. Ми очікуємо від Молдови невизнання анексії Криму та визнання його українською територією, чого Додон не робив. Це більш геостратегічна позиція, яка передбачає добросусідські відносини, тим більше що Молдова в цьому зацікавлена. Але це не означає, що це вплине на вирішення придністровського військового локдауну з боку Російської Федерації.

Ми знаємо тактику Росії — як тільки з'являються заяви, які їй не подобаються, відразу починається якесь загострення. І тут ми маємо бути напоготові, тому що Придністров'я межує з Одеською областю, а це фундаментально для української безпеки. Навряд чи до гарячої фази дійде, але ми повинні бути готові, що Росія може в будь-який момент включити агресію", — сказав він.

Обрана президентка Молдови Майя Санду заявила, що загрози відновлення бойових дій в Придністров'ї більше немає. У зв'язку з цим вона вимагає вивести миротворчий російський контингент і замінити його на наглядову місію ОБСЄ.

Раніше заступник голови парламенту Молдови Міхай Попшой заявив, що з обранням президентом Майї Санду порядок денний України та Молдови багато в чому збігається, і необхідно зміцнювати співробітництво.

Джерело Україна 24 Теги