Путін хоче замінити Лукашенка — політолог назвав можливу кандидатуру до влади

Станіслав Бєлковський розповів, хто міг би очолити новий уряд Білорусі

Путін хоче замінити Лукашенка — політолог назвав можливу кандидатуру до влади

У Білорусі продовжуються протести проти президента Олександра Лукашенка. Чи можуть ці протести бути запрограмованим сценарієм Москви, відповів російський політтехнолог Станіслав Бєлковський в ефірі каналу "Україна 24".

"Я так не вважаю. Дійсно Путін не любить Лукашенка і хотів би замінити його іншим лідером, але він не причетний до сценаріїв повстань білоруського народу проти набридлого Лукашенка. Тут є співпадіння інтересів, але водночас Путін не хоче бачити лідером Білорусі, наприклад, Світлану Тіхановську чи підкоритися волі білоруської революції. Тому що Путін не любить революції, не любить типи влади, джерелом легітимності яких є революція. Тому йому потрібен інший сценарій та інший лідер", —  сказав він. 

Читайте також: Лукашенко повертається до жорстких практик — журналіст про затримання в Білорусі

Популярні відео

Експерт розповів, кого у Кремлі можуть бачити у владі Білорусі.

"Можливо, прем’єр-міністром міг би бути впливовий російський бізнесмен білоруського походження Дмитро Мазепін. Це одна з найбільших постатей білоруської економіки, голова російського холдингу "Уралкалій". Він народився і навчався в Мінську і сприймається як посередник між Лукашенком та бізнес-колами Росії. Звичайно, як російський бізнесмен він не може не орієнтуватися у своїй діяльності на Кремль. Він є неформальним представником Кремля на перемовинах з Лукашенком в багатьох економічних та бізнес-питаннях", — сказав він.

Раніше Бєлковський розповів, чому в Росії зацікавлені зміною Конституції Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги