"Вбиває коронавірус за півгодини": в США винайшли унікальний захист від COVID-19

Спеціальна фарба не дозволяє коронавірусу поширюватися через контакт із забрудненими поверхнями

"Вбиває коронавірус за півгодини": в США винайшли унікальний захист від COVID-19

У США професор університету Вірджинії Вільям Даккер розробив спеціальну фарбу від коронавірусу COVID-19.

Як повідомляє в своєму сюжеті телеканал "Україна 24", зараження коронавірусом можливе через контакт з забрудненими поверхнями – кнопками в ліфті, дверними ручками, візками у магазині чи металевими поруччями – якщо потім торкаємося очей або носа.

Читайте також: Де можна захворіти на коронавірус: названо три найнебезпечніших місця

Американський професор знайшов рішення цієї проблеми. Звичайна на вигляд фарба містить оксид міді — речовина повністю із вторинних матеріалів, з перероблених мідних труб і дроту. Цей оксид і деактивує коронавірус. Принцип дії той самий, що з іонами срібла, які вбивають бактерії. Даккер разом із гонконгськими вченими з'ясував, що коронавірус руйнується при контакті з оксидом міді.

"Це приблизно працює так: вірус взаємодіє з покриттям, розщеплюється і більше не становить загрози. Фарбу не потрібно наносити наново після контакту з людиною. Покривають нею будь-які поверхні — металеві, дерев'яні або скляні. Тестували навіть на лунці для гольфу. Ми впевнені, що наше покриття знадобиться навіть президенту Трампу. Він полюбляє грати у гольф, м'яч з лунки виймає рукою. Ми подумали – було б добре зафарбувати лунку зсередини", - розповів науковець.

Популярні відео

За словами професора, фарба не боїться води, є безпечною для людини, а коронавірус вбиває за півгодини.

Текстура антиковідної фарби дуже гладенька, немає різкого запаху, відчувається лише легкий запах мідного дроту, але він за кілька годин вивітрюється. Єдине, що її видає – червоно-коричневий колір міді, але дослідники працюють над тим, щоб зробити її прозорою.

Читайте також: Профілактика коронавірусу: лікар застеріг українців від серйозної помилки

Нині професор розмірковує, як вивести винахід на ринок. Він обіцяє, що дорогим покриття не буде. Приміром, нанести фарбу на дверну ручку коштуватиме приблизно 10 доларів.

Даккер також зазначив, що фарба не замінить таких заходів безпеки як миття рук або носіння маски, але зменшить страх людей перед контактом з поверхнями.

Раніше голова Українського медичного клубу Іван Сорока в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав дві умови для перемоги над епідемією коронавіруса в Україні.

Джерело Україна 24 Теги