Новий поворот у справі MH17 - названі плачевні наслідки для Росії

Рішення суду в Гаазі відкриває шлях до нових санкцій проти РФ

Росія більше не матиме можливості заплутувати суд у Нідерландах "альтернативними версіями" катастрофи малайзійського "Боїнга" MH17 на Донбасі. Це відкриває шлях до нових західних санкцій проти РФ.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" експертка з міжнародних питань Ганна Шелест, коментуючи рішення окружного суду Гааги, який відхилив прохання російських адвокатів щодо вивчення альтернативних версій катастрофи.

"Неможливо називати те, що зараз відбувається, суто кримінальним провадженням. Ми прекрасно розуміємо, що це матиме наслідки і політичні… На основі певних висновків накладалися санкції проти і окремих громадян, і РФ загалом. Тому в будь-якому разі є вкрай важливими рішення, які ухвалюватимуться в цьому суді, щоб потім їх використовувати в інших міжнародних інстанціях і в діалозі з іншими партнерами, особливо в санкційній політиці", - розповіла експертка.

Читайте також: Справа MH17: в МЗС України відреагували на новий демарш Росії

Популярні відео

Шелест пояснила, чому сьогоднішні рішення нідерландського суду є дуже важливими:

"РФ з першого дня розпочала тактику заплутування. Вони вкидали в простір як вустами своїх дипломатів, міністрів, так і через Twitter, через ботів, різноманітні шалені версії і постійно намагалися відвернути увагу від реальних фактів. Це робилося і щоб заплутати слідство, тому що слідство зобов'язане було деякі з них розслідувати, а також це було зроблено для того, щоб не було в населення довіри до офіційного розслідування, тому що конспірологічні теорії завжди краще спрацьовують".

Читайте також: Суди щодо MH17 триватимуть кілька років — в МЗС назвали терміни

Як пояснила експертка, в даному випадку суд визнав, що "ці альтернативні пропозиції, які російські адвокати пропонували, не будуть розслідуватися, тому що не мають під собою підстав". Це додає ваги тим аргументам, які представлені офіційною комісією, яка розслідувала справу протягом останніх років.

Раніше Нідерланди повідомили, що подають до ЄСПЛ позов проти Росії у зв'язку з катастрофою літака

Джерело Україна 24 Теги