Почалася гонитва за вплив — експерт про вакцину проти коронавірусу

Експерт-міжнародник розповів, як вакцина розподілятиметься по світу

Почалася гонитва за вплив — експерт про вакцину проти коронавірусу

Розподіл вакцин проти коронавірусу став битвою за глобальне домінування у світі. Про це заявив експерт з питань міжнародної політики Ілія Куса в ефірі каналу "Україна 24".

"Це вже стало битвою, тому розмови про справедливий розподіл вакцини – це скоріше сприйняття бажаного за дійсне. Тому що в цілому, ще коли вакцина перебувала на початковій стадії розробки, вже було зрозуміло, що країни підуть курсом конкуренції та зроблять з цього гонку. Першим, хто почав вести таку риторику, був Дональд Трамп, який зробив питання вакцини ключовим меседжем своєї передвиборчої кампанії цього року", — сказав він.

Читайте також: "Йде антивакцинна кампанія": лікар розповів про проблеми з вакциною проти коронавірусу

Популярні відео

За словами експерта, країна, яка переможе у цій гонитві, значно підвищить свій вплив у світі.

"Відповідно у багатьох країн є цинічний прагматичний інтерес, який розділяється на дві частини: перша – зробити вакцину, друга – розподілити її. Та країна, яка не просто зробить вакцину, а ще й зробить її доступною, особливо для тих країн, які називають країнами третього світу – така держава стане фактично спасителем світу і може претендувати на глобальне домінування і посилити вплив у критичних регіонах. Особливо це стосується Латинської Америки, Африки й частини Західної та Південної Азії", — сказав він.

Раніше глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони Сергій Комісаренко назвав терміни, в які можуть бути провакциновані майже всі жителі України.

 
Джерело Україна 24 Теги