Лукашенко намагається збити активність — експерт заявив про новий підхід до протестів

Ігор Тишкевич розповів, як змінюються настрої протестувальників у Білорусі

Лукашенко намагається збити активність — експерт заявив про новий підхід до протестів

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не прагне придушити протестні настрої. Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів експерт-міжнародник Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

"Ситуація патова останні як мінімум півтора місяця. Треба розділяти протестну активність і протестні настрої. Протестні настрої нікуди не дінуться, вони якраз підігріваються репресіями, і зникають, коли змінюється хоча б частково система, причина таких настроїв. Протестна активність розвивається по синусоїді — люди виходять, потім емоційне вигорання і так далі. Станом на сьогодні протестні настрої нікуди не поділися, але влада з ними за великим рахунком і не намагається боротися", — сказав він.

Читайте також: "Хоче криваву бійню": в Білорусі пояснили слова Лукашенка про громадянську війну

Популярні відео

За словами експерта, влада почала по-новому підходити до боротьби з протестувальниками.

"Для Лукашенка головне — збити протестну активність. І якщо подивитися на репресії — вони теж йдуть по синусоїді, є елементи натиску і відходу назад. Останні три тижні вималювався новий алгоритм — непропорційно велике число людей, яких звинувачують за статтями кримінального кодексу, тут влада намагається виокремити організаторів маленьких груп. І друге — спроба активно шукати та заарештовувати тих, хто займається поширенням інформації, організаторів телеграм-каналів", — сказав він.

Раніше білоруський опозиціонер Віталій Римашевський розповів, як у цей час проходять протести в Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги