Турецькі військові ставитимуть російським питання — депутат про Нагірний Карабах

Депутат Меджлісу Азербайджану розповів, як відбуватиметься виведення військ з Нагірного Карабаху

Турецькі військові ставитимуть російським питання — депутат про Нагірний Карабах

Турецький контингент в Нагірному Карабасі може при необхідності вимагати виконання завдань від російського. Про це заявив депутат Меджлісу Азербайджану Расім Мусабеков в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи мирний договір між Вірменією та Азербайджаном.

"Є угода, відповідно до якої буде створений моніторинговий центр, і турецькі миротворці братимуть участь у спостереженні за тим, як забезпечується припинення вогню, виведення збройних сил Вірменії з території Азербайджану.

Це суверенна територія Азербайджану, він може там розмістити турецьких військовослужбовців, вони не будуть присутні там, де зараз проживають вірмени, чию безпеку забезпечує російський миротворчий контингент. Але турецькі військові можуть бути розміщені в тих районах, які звільняються від збройних сил Вірменії, вони безпосередньо примикають до Нагорного Карабаху", — сказав він.

Читайте також: Угода щодо Карабаху: дипломатка пояснила, навіщо Азербайджану участь Росії

Популярні відео

Депутат повідомив, що турки спостерігатимуть за виведенням військових сил зокрема і за допомогою техніки.

"Плюс технічними засобами здійснюватиметься спостереження за тим, щоб вся важка техніка і збройні сили Вірменії були виведені з території Азербайджану. У цьому сенсі турецькі військові спостерігатимуть та при необхідності ставити питання, щоб російський контингент виконував ту задачу, для якої він туди введений", — сказав він.

Раніше російський політик Лев Шлосберг в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував, що угода про мир між Вірменією й Азербайджаном не протримається довго, оскільки в ній не зафіксовано статус Нагірного Карабаху.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписав з президентом Росії Володимиром Путіним та президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим документ про припинення війни в Нагірному Карабасі з 10 листопада.

Джерело Україна 24 Теги