Відомий переможець виборів у Молдові — підраховані 100% голосів

Президентом Молдови вперше стане жінка

Відомий переможець виборів у Молдові — підраховані 100% голосів

У Молдові в неділю відбувся другий тур виборів президента. Подробиці розповіла спецкор телеканалу "Україна 24" Дарина Сидорівська - єдина українська тележурналістка в другому турі виборів у Молдові.

За підсумками виборів, Майя Санду перемагає. Наразі оброблено 100% голосів, останні протоколи закінчили рахувати сьогодні вранці. Тому можна вже говорити, що вперше президентом Молдови стане жінка. Санду набрала 57% голосів, вона обійшла свого опонента більш ніж на 15%. Явка була рекордно високою - 53%. На кількох дільницях за кордоном навіть не вистачило бюлетенів.

Читайте також: Вибори президента Молдови: лідерка перегонів зробила гучну заяву про Україну

У штабі Санду перемогу зустріли оплесками. Всю ніч туди приходили прихильники та приносили її улюблені жовті квіти. У штабі чинного президента Ігоря Додона після закриття виборчих дільниць відбувся брифінг, під час якого вимикали світло, а охоронці розбили камеру телевізійникам. Спочатку Додон не визнавав своєї поразки, проте після завершення підрахунку він визнав перемогу Майї Санду.

Популярні відео

Перемога Санду важлива для України, розповів політолог Владислав Кульмінський.

"Відносини різко підуть вгору і швидко налагодяться. Я впевнений, що будуть офіційні візити, буде напевно візит на рівні президентів і зустріч з президентом Зеленським. Відновиться врегулювання складних питань, що стоять на двосторонньому порядку денному. Сьогодні все повністю заморожено. Це і Придністров'я, і ГЕС на Дністрі, і питання делімітації кордону. Я думаю, що всі контакти на всіх напрямках розблокуються і відносини налагодяться", — сказав він.

Першими новообраного президента Молдови привітали глави Румунії та України.

Читайте також: "Путін може підняти ставки": ексміністр про вибори в Молдові

Нагадаємо, що в першому турі виборів президента Молдови, що відбулися 1 листопада, лідер проєвропейської опозиції Майя Санду посіла перше місце з результатом 36,16% голосів. Другим став чинний глава держави Ігор Додон - 32,61% голосів. У неділю 15 листопада в Молдові відбувся другий тур виборів. "Україна 24" — єдиний український телеканал, який стежить за тим, що відбувається з місця подій.

Джерело Україна 24 Теги