У Трампа є шанси залишитися в Білому домі — журналіст назвав два сценарії

Іван Яковина розповів, якими лазівками в законі може скористатися Дональд Трамп для збереження влади

У Трампа є шанси залишитися в Білому домі — журналіст назвав два сценарії

Чинний президент США Дональд Трамп ще може зберегти за собою цю посаду. Про можливі шляхи це зробити розповів журналіст Іван Яковина у ефірі каналу "Україна 24".

"Трамп намагається зі всіх сил перевести боротьбу за Білий дім з електоральної площини в юридичну. Тут є важливий момент. Його команда завалює суди сотнями позовів, навіть не сподіваючись на перемогу. У нього тут інша стратегія. По-перше, він має намір подавати ці апеляції, щоб дотягнути розгляд до Верховного суду, де у нього перевага — 6 консервативних суддів проти трьох ліберальних. Але навіть якщо всі суди, включаючи Верховний, відмовлять у підтримці Трампу, у нього все одно є як мінімум два сценарії залишитися в Білому домі відносно легально", — сказав він.

Читайте також: Трамп затягує ситуацію з виборами — експерт розкрив причину

Популярні відео

За словами Яковини, одна з лазівок міститься в американських законах.

"У п'яти штатах, де республіканці мають більшість у парламентах, на виборах 3 листопада переміг Байден. Але щоб стати президентом, потрібно, щоб виборці від цих штатів проголосували за Байдена. За Конституцією, виборщиків призначає парламент штату, причому депутати мають повне право змінити закон і призначити тих виборщиків, які подобаються не виборцям, а їм самим, зокрема можуть призначити республіканців, які потім проголосують проти Байдена. Зробити це складно. Треба терміново міняти закони штатів, а потім ще судитися", — сказав він.

Читайте також: Трамп підіймає ставки — український дипломат розповів про наслідки

Крім того, є ще один шлях — він пов'язаний з ситуацією, якщо ні Дональду Трампу, ні Джо Байдену не вистачить голосів виборщиків, розповів журналіст.

"Але у Трампа є ще і план "Б". Для перемоги на виборах кандидатові потрібно отримати більше ніж половину голосів виборщиків — 270 або більше. Але якщо в якихось штатах з якихось причин делегації виборщиків не сформовані, то є ймовірність, що обидва кандидати отримають менше ніж 270 голосів виборщиків. У цьому випадку теоретично президента повинна обрати Палата Конгресу США. Причому голосувати будуть не індивідуально конгресмени, а делегації штатів. Умовно кажучи, 53 конгресмени-демократи від Каліфорнії будуть вважатися одним голосом, так само як і один конгресмен-республіканець із Монтани.

Не дуже чесно, але в Конституції так написано. Якщо голосування буде за таким сценарієм, то Трамп залишиться президентом. Це вкрай малоймовірний сценарій. В історії США такого ще жодного разу не було, і навряд чи буде. Але зараз Трамп усвідомлено веде країну до реалізації подібної схеми", — розповів Яковина.

Раніше журналіст Дмитро Гордон пояснив різницю між Трампом і Байденом на посаді президента США для України.

Джерело Україна 24 Теги