Грандіозна поразка - експерт пояснив, чому в Карабасі Росія потрапила у пастку

Туреччина провела кордон для російського впливу на Південному Кавказі, вважає Володимир Воля

Грандіозна поразка - експерт пояснив, чому в Карабасі Росія потрапила у пастку

Військовий конфлікт у Нагірному Карабасі завершився ганебною геополітичною поразкою Росії, яка не змогла врятувати свого союзника Вірменію від Азербайджану й Туреччини.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив політолог Володимир Воля. 

"Вірмени були змушені підписати цю угоду. За усіма цими протестами, суперечками щодо того, в якому форматі буде Туреччина у миротворчих силах, ховається грандіозна політична поразка Росії на Південному Кавказі, тому що росіяни як "старший брат" і союзник вірмен нічого не могли зробити, щоб зупинити Азербайджан у Карабасі. Зараз кажуть, що Росія збільшила свою присутність. А що дає ця присутність російських миротворців, якщо від того Карабаху дві третини втрачені вірменами? Азербайджанці забрали самі, а третину вже віддали Росії", - заявив Воля.

Читайте також: Росії довелося втрутитися в конфлікт у Карабасі — ексміністр назвав причину

Популярні відео

На його думку, російська сторона намагається уникати згадувань про Туреччину, тому що тоді "це ще і капітуляція перед Ердоганом". 

"Вірмени розчарувалися в Росії як союзнику, який відмовився допомогти, тому що росіяни виявилися безсилими. Вони не могли вторгнутися на територію, яка за міжнародним статусом належить Азербайджану, який є важливим партнером Росії по нафтогазових справах, інших бізнесових справах. Тобто Росія опинилася у пастці. І фактично ми побачили, що Ердоган руками Азербайджану на землі провів лінію для російського впливу на Південному Кавказі, коли азербайджанці просто почали наступ", - зазначив експерт.

Читайте також: "У Туреччини кілька інтересів": президент Вірменії про війну в Карабасі та її причини

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписав з президентом Росії Володимиром Путіним і Азербайджану Ільхамом Алієвим документ про припинення війни в Нагірному Карабасі з 10 листопада.

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що договір про припинення бойових дій засвідчив перемогу Азербайджану

Джерело Україна 24 Теги