Путін не став воювати в Карабасі - Гордон назвав дві причини

Росія завжди діє за принципом «розділяй і володарюй», упевнений журналіст

Путін не став воювати в Карабасі - Гордон назвав дві причини

Журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому президент Росії Володимир Путін не здійснив пряме втручання у збройний конфлікт в Нагірному Карабасі.

«Я абсолютно впевнений, що до конфлікту, який розгорівся в Нагірному Карабасі, причетна передусім Росія, яка завжди діяла за принципом «розділяй і володарюй». Цей конфлікт був підігрітий, безумовно, Росією, ще радянськими спецслужбами в 1989 році, що спровокувало запекле протистояння між двома древніми мудрими народами. Що сталося на сьогоднішній день? Давайте подивимося, хто, що має в результаті - Азербайджан, Вірменія, Росія і Туреччина. Азербайджан узяв Шушу - це місто на горі. Хто володіє Шушею, той володіє Карабахом фактично. Азербайджанська армія, котру підтримували тури, здобула велику перемогу», - заявив журналіст.

Читайте також: "Люди хочуть пояснень" — в Азербайджані та Вірменії висловилися про перемир'я

Популярні відео

Що стосується Вірменії, на його думку, треба розуміти відносини очільника уряду цієї країни Нікола Пашиняна і Путіна. Пашинян - людина, орієнтована на Захід, на США.

«Я думаю, відбулося наступне. Коли азербайджанська армія пішла в наступ, Путін не втрутився - по-перше, сил не особливо вистачає, по-друге, Путін хотів клацнути по носі Пашиняну. Зараз Путіна втягнули в цей конфлікт фактично. Думаю, Пашиняна не буде, його зметуть, тому що нація не може змиритися з капітуляцією. Найголовніше - не допустити смертей. Туреччина набуває роль головного гравця в колишньому радянському Закавказзі. У Росії складна ситуація. Я думаю, те, що ввели 200 ульяновських десантників - це по Путіну ще більший удар. Виклики для Росії величезні, а відповісти на них вже складно», - зазначив Гордон.

Читайте також: Вірменія назвала умову для визнання незалежності Нагірного Карабаху

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що підписав з президентами Росії та Азербайджану документ про припинення війни в Нагірному Карабасі з 01:00 10 листопада.