Лукашенко грає "в довгу": експерт пояснив, що відбувається в Білорусі

Експерт розповів, як змінюється форма білоруських протестів

Лукашенко грає "в довгу": експерт пояснив, що відбувається в Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко маніпулює темою виборів. Про це заявив директор ради з міжнародних відносин "Мінський діалог" Євген Прейгерман в ефірі каналу "Україна 24".

"З самого початку кризи завдання Лукашенка в тому, щоб грати на темі виборів "в довгу". Замість того щоб йти на поступки й провести термінові вибори, він перегортає сторінку і закликає до того, щоб спочатку провести конституційну реформу, а вже в її рамках перейти як до парламентських, так і президентських виборів. Так що в перспективі декілька років, в уявленні Лукашенка", — сказав він.

Читайте також: "Я сиділа в приміщенні 1 на 2 метри": білоруська активістка про умови у в'язниці

Популярні відео

Тим часом опозиція Білорусі залишається без лідера, зазначив експерт.

"Вибори повинні відбутися. Але це відрізняється від того, що вимагають від нього представники протесту та опозиції. Протести однозначно кількісно знижуються, це видно неозброєним оком, але вони не видихаються, а набувають нову форму, хоча я б не був оптимістичним. У такій формі, в якій він (протест - ред.) був три місяці, він не може тривати без якихось досягнень. Лідерів як не було, так і немає", — сказав Прейгерман.

Раніше український дипломат, експосол України в США Олександр Моцик заявив, що президент Білорусі остаточно втратив легітимність.

Джерело Україна 24 Теги