"Перемога Байдена — колосальна поразка Путіна": Піонтковський про вибори в США

Відомий політолог розповів, чим закінчиться протистояння Трампа і Байдена

"Перемога Байдена — колосальна поразка Путіна": Піонтковський про вибори в США

Сутичок у США після виборів президента не буде. Про це заявив російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі каналу "Україна 24".

"Тепер всі чекають, коли колишній президент Трамп набереться сил і, дотримуючись американської традиції, зателефонує Байдену і привітає його з перемогою. Результат приголомшливий: 306 вибірників проти 231 і перевага по загальнонаціональному голосуванню на 5 млн. Важко буде сховатися за суддівські закарлючки та оскаржувати результати. Крім того, одностайна підтримка в містах свідчить про те, що країна підтримує нового президента, вибори закінчилися.

Період турбулентності в Америці існує тільки на російському телебаченні, яке пророкує революцію. Демонстрантам, які вітали Трампа, ніхто не протидіяв, вони вражені масштабом перемоги, процедури американської демократії будуть дотримані, ніяких сутичок не буде", — сказав він.

Читайте також: Трамп порушив давню традицію — дипломат про вибори в США

Популярні відео

Піонтковський розповів, чому підсумки виборів президента США негативно сприймаються в Росії.

"Це колосальна поразка для Путіна, просто істерика приймає неймовірні масштаби. Справа не в теоріях, що Трамп агент Путіна, залежний від нього, я не особливо в це вірю. Все ще набагато гірше. Переконання Трампа, людини безграмотної в зовнішній політиці, повністю відповідали російським інтересам", — сказав він.

Читайте також: Будуть судові позови — експертка розповіла про наслідки виборів у США

Експерт пояснив, що налаштованість Трампа проти НАТО грала на руку Москві.

"Трамп вкрай негативно ставився до НАТО, але ж НАТО - це структура, яка залежить від найважливішого чинника, стаття 5 статуту НАТО — обов'язок кожної країни підтримувати жертв агресії. Реальну допомогу завжди можуть надати США, вся система безпеки НАТО тримається на слові однієї людини — президента США. І коли він фактично відмовляється від цього зобов'язання, це заохочує в Москві найреакційніші сили, що виношують плани продовження агресії з України на Прибалтику та інші країни Європи. Вчора цим планам було покладено остаточний кінець, це найсильніший удар по найагресивніших колах у Москві", — пояснив він.

Раніше експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Денис Кирюхін розповів, як перемога Джо Байдена на виборах у США вплине на Україну.

 
Джерело Україна 24 Теги