Теракт в Австрії: експерт розповів про цілі терористів

Експерт розповів, чим теракт у Відні відрізняється від нещодавніх французьких

Теракт в Австрії: експерт розповів про цілі терористів

Теракт, який стався в австрійському Відні 2 листопада, відрізняється від нещодавніх терактів у Франції. Про це заявив директор Міжнародного центру дослідження проблем безпеки Олександр Кореньков в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б виділяв теракт в Австрії окремо, тому що тут видно, що як мінімум одна людина, яку видно на відео, — це добре підготовлений боєць. Є інформація, що цей 20-річний чоловік вже був засуджений за участь у терористичній організації та, можливо, був представником так званої "боснійської групи", яка діяла і діє у Відні, яка підтримувала "Ісламську державу" (ІДІЛ) і тривалий час сама готувала добровольців, які потім виїжджали в Ірак для участі в "Ісламській державі". Це дуже підготовлений і спланований теракт", — сказав він.

Читайте також: Теракт у Відні: експерт з екстремізму звернув увагу на важливу деталь

Експерт розповів, чому в Австрії мало терактів у порівнянні з іншими країнами Європи.

"Щодо терактів у Ніцці та в Парижі, то це не підготовлений теракт, а швидше реактивний. Вони були здійснені менш підготовленими людьми, з меншим озброєнням тощо. Це такий "лоу-кост" тероризм. Австрія ж традиційно вважалася логістичним хабом для джихадистів і не розглядалася як безпосередньо мішень. В Австрії відносно мало було скоєно терактів, тому що терористи використовують її територію більше для підготовки, збору грошей, відправки в інші країни", — сказав він.

Популярні відео

Кореньков пояснив, яку мету має нинішній теракт в Австрії.

І те, що зараз сталося, це показовий момент. Швидше за все, цей теракт пов'язаний з терористами з "Ісламської держави", це видно з підготовки та з того, як він зроблений. Муляж пояса смертника, вогнепальна зброя... Це свідчить про те, що джихадисти намагаються використовувати хвилю антиєвропейського, антифранцузького популізму. Це агітація насамперед для радикальної молоді. Друга мета — спровокувати хвилю ісламофобських настроїв, як у 2014-15 році, стосовно місцевих мусульман, які не є джихадистами, так вони вносять розкол і залучають молодь до своїх ідей", — сказав він.

Читайте також: "Досі тремтимо": мешканка Відня розповіла подробиці теракту

Стрілянина у Відні почалася близько 20:00 (21:00 за Києвом) 2 листопада на вулиці Зайтенштеттенгассе, де розташовано багато кафе і знаходиться єврейська синагога. Інформація про те, що саме вона була метою нападників, поки не підтверджується. Вона в цей час була закрита. Всього було шість різних місць, де сталася стрілянина. На цей час повідомляється про чотири жертви.

Нагадаємо, 16 жовтня в передмісті Парижа 18-річний чеченець Абдуллах Анзоров обезголовив 47-річного вчителя історії Самюеля Паті за те, що той показував учням карикатури на пророка Мухаммеда. Через кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника.

 
Джерело Україна 24 Теги