Теракт у Відні: експерт з екстремізму звернув увагу на важливу деталь

Терористи працюють на інформаційний простір, заявив Петренко

Теракт у Відні: експерт з екстремізму звернув увагу на важливу деталь

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко в ефірі телеканалу «Україна 24» висловив здивування, що терористичний акт у Відні стався увечері й з вогнепальної зброї.

«Одна особлива умова, на яку варто звернути увагу, це те, що терористична атака відбулася увечері. Це дуже нечасто відбувається, це не властиво для терористів. (Це говорить про те – ред.), що терористи працюють на інформаційний простір, їм необхідно, щоб фактично їхній теракт виходив у прямому ефірі, бо це більшою мірою зачіпає людей і сприяє ефекту присутності», - заявив експерт.

Читайте також: "Досі тремтимо": мешканка Відня розповіла подробиці теракту

За його словами, вибраний час для теракту свідчить про те, що терористи слідкували за політичними подіями в Австрії.

«Ми маємо розуміти, чим це викликано. Це викликано насамперед тим, що в Австрії відсьогодні запроваджений локдаун, і вчора ввечері люди були просто в центрі міста, в кафе, в ресторанах відпочивали, тобто було скупчення людей. А це говорить про те, що терористи відстежують ситуацію в країнах і адаптуються до політичних умов, які є в країні. Більше того, я здивований тим, що це відбулося з вогнепальної зброї, що в принципі не властиво сьогоднішнім терористичним організаціям, терористичним актам в Європі – тому це мало надзвичайно глибокий рівень підготовки», - зазначив Петренко.

Популярні відео

Читайте також: Філарет про гучний теракт у Франції: Насильство через віру неприпустиме

Стрілянина у Відні почалася близько 20:00 (21:00 за Києвом) 2 листопада на вулиці Зайтенштеттенгассе, де розташовано багато кафе і знаходиться єврейська синагога. Інформація про те, що саме вона була метою нападників, поки не підтверджується. Вона в цей час була зачинена. Всього було шість різних місць, де сталася стрілянина. На цей час повідомляється про чотири жертви.

Нагадаємо, 16 жовтня в передмісті Парижа 18-річний чеченець Абдуллах Анзоров обезголовив 47-річного вчителя історії Самюеля Паті за те, що той показував учням карикатури на пророка Мухаммеда. Через кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника.

Джерело Україна 24 Теги