Трагедія у Відні: дипломат пояснила проблему боротьби з терактами

Механізми запобігання терактам у Європі недостатньо ефективні, заявила Осмоловська

Трагедія у Відні: дипломат пояснила проблему боротьби з терактами

Дипломатка, експерт-міжнародник Юлія Осмоловська в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментувала теракт у Відні напередодні.

«Поодинокі теракти відбуваються періодично й спровоковані якоюсь причиною. Цього разу це були знову таки карикатурні зображення пророка Мухаммеда, теракти слідували після вбивства вчителя у Франції. Якщо простежити циклічність, то вона в Європі відбувається наступним чином – в одній країні перший випадок виникає, потім виникає дипломатично-політичне пікірування між представниками урядів європейських країн та ісламського світу, що трапилося з президентом Туреччини Ердоганом, а потім починається серія поодиноких терактів у різних країнах», - зазначила експертка.

Читайте також: Філарет про гучний теракт у Франції: Насильство через віру неприпустиме

За її словами, в поодиноких випадках дуже складно виявити, чи це мережа терористів, чи це поодинокі фанатики – про це говорять правоохоронці у Європі.

«Через те, що це періодично трапляється, піднімається питання створення єдиних механізмів протидії тероризму. Але потім ми бачимо, що системи, які запроваджуються, є недостатньо ефективними, особливо для таких поодиноких випадків, щодо яких важко створити ефективну систему запобігання», – заявила Осмоловська.     

Популярні відео

Читайте також: Шокова ситуація - журналіст розповів деталі захоплення заручників у Грузії

Стрілянина у Відні почалася близько 20:00 (21:00 за Києвом) 2 листопада на вулиці Зайтенштеттенгассе, де розташовано багато кафе і знаходиться єврейська синагога. Інформація про те, що саме вона була метою нападників, поки не підтверджується. Вона в цей час була зачинена. Всього було шість різних місць, де сталася стрілянина. На цей час повідомляється про чотири жертви.

Нагадаємо, 16 жовтня в передмісті Парижа 18-річний чеченець Абдуллах Анзоров обезголовив 47-річного вчителя історії Самюеля Паті за те, що той показував учням карикатури на пророка Мухаммеда. Через кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника.

Джерело Україна 24 Теги