"Я сиділа в приміщенні 1 на 2 метри": білоруська активістка про умови у в'язниці

Білоруська активістка розповіла про переслідування і про те, на що сподівається опозиція

"Я сиділа в приміщенні 1 на 2 метри": білоруська активістка про умови у в'язниці

У Білорусі пройшов "Марш проти терору". Силовики відкривали стрілянину в повітря і кидали світлошумові гранати, 311 протестувальників затримані. Офіційна влада продовжує переслідувати активістів, розповіла членкиня Координаційної ради Білорусі Ольга Шпарага в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Переслідування тривають, влада активно шукає організаторів протестів, не визнаючи, що головний організатор — все білоруське суспільство. Це, як і раніше, децентралізований протест", — сказала вона.

Читайте також: "Є смерті від розстрілів" - білоруський політик розповів про застосування міліцією зброї

 

Популярні відео

Шпарага повідомила, що була змушена таємно покинути Білорусь, оскільки відсиділа 12 діб у в'язниці як активістка, після чого їй видали нову постанову про новий арешт. Вона розповіла, як проходило її тюремне ув'язнення.

"Я читала лекції, інша моя колега проводила майстер-класи. Час, до речі, нам не повідомляли. У в'язниці були прекрасні жінки, сестринство, підтримка — це гідна відповідь на те, що відбувається.

Під час арешту мені не пояснювали нічого. Мене запросили в РВВС, я прийшла о 5 годині, і мене до 12 там тримали, зі мною говорили зокрема і представники КДБ. Намагалися усіма способами примусити сказати те, що вони хотіли почути. Говорили, що насильства ніякого немає, але загрози, психологічне насильство... Я не їла нічого, сиділа в приміщенні 1 на 2 метри. У в'язниці я кілька днів спала без матраца, у нас ще з однією жінкою була одна ковдра на двох", — сказала вона.

Читайте також: Лукашенко почувається невпевнено: радник Тихановської розповів про плани опозиції

Шпарага розповіла, на який підсумок протестів сподіваються їх учасники.

"Лукашенко минулого тижня сказав, що він не втече, і всі коментують, що такі думки, можливо, у нього є. Тиск суспільства великий. Ми сподіваємося, що Лукашенка в якийсь момент не стане (при владі), але яким чином — ми не знаємо", — сказала вона.

Раніше журналіст Іван Яковина заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко втратить підтримку російського лідера Володимира Путіна, якщо найближчим часом не впорається з протестами.

Джерело Україна 24 Теги