Вибори в Молдові: експерт розповів, чи чекати повороту в бік Росії

Політолог оцінив шанси на перемогу Майї Санду проти Ігоря Додона

Вибори в Молдові: експерт розповів, чи чекати повороту в бік Росії

На президентських виборах у Молдові, за попередніми даними, може перемогти експрем'єрка Майя Санду. Вона та чинний президент Ігор Додон виходять у другий тур.  Якими можуть бути остаточні результати, розповів політолог-міжнародник Володимир Воля в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, що заслуговує на увагу результат Ренато Усатого — 16%. Він позиціонував себе як борця з корупцією, і значна кількість його виборців у другому турі можуть підтримати Майю Санду. Про можливу її перемогу говорять навіть російські експерти. Вони кажуть, що бувають різні крени, то проросійський, то прорумунський. Зараз, ймовірно, черга прорумунського, тому може перемогти Санду", — сказав він.

Читайте також: "Протести неминучі": політолог дав прогноз щодо виборів у Грузії

Популярні відео

Експерт пояснив, чи зміниться політика Молдови в разі перемоги Санду.

"Реалії внутрішньополітичної Молдови такі, що суспільство розділене майже навпіл. Ми бачимо це і за результатами виборів. Я не думаю, що хтось із кандидатів, в тому числі Санду, наважиться зробити такий різкий поворот від Росії. Ситуація у зовнішній і внутрішній політиці, навіть якщо переможе Санду, залишиться приблизно такою, як зараз. Можливо, стане менше лояльної до Росії риторики. Але потрібно не забувати про парламент, а там домінує партія соціалістів Додона", — сказав він.

Раніше ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, як Володимир Путін може дестабілізувати ситуацію в Молдові.

Джерело Україна 24 Теги