"Путін кине Лукашенка": озвучений несподіваний прогноз щодо Білорусі

Для білоруського лідера настав вирішальний тиждень

"Путін кине Лукашенка": озвучений несподіваний прогноз щодо Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко втратить підтримку російського лідера Володимира Путіна, якщо найближчим часом не впорається з протестами опозиції.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" журналіст Іван Яковина.

"Для Лукашенка 1 листопада настає критично важливий тиждень. Якщо він зуміє придушити повстання, то Путін продовжить йому допомагати. Якщо ж ні, то майже напевно Путін його кине або продасть лукашенківську голову американцям за свою власну безпеку. А без московських грошей режим колишнього президента розсиплеться дуже швидко", - зазначив він.

Читайте також: "Лукашенко приречений": експрем'єр України підтримав протести в Білорусі

Журналіст нагадав, що цього тижня спливає термін так званого "народного ультиматуму", який оголосила Лукашенку лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська.

"Лукашенко його не виконав і від влади не втік, тому білоруси почали проводити страйки, перекривати вулиці, бойкотувати державні магазини, перестали платити податки і за послуги ЖКГ. Простіше кажучи, вони дуже боляче вдарили Лукашенка по його фінансовій калитці. Він навіть оголосив протестувальників терористами через це", - сказав Яковина.

Популярні відео

За його словами, економіка Білорусі зупиняється, оскільки вона організована так, що країна платить зарплати і пенсії майже всім білорусам - там дуже маленький приватний сектор.

"Платити ж тепер буде нічим, причому не тільки пенсіонерам і робітникам, а й міліціонерам з чиновниками. А це вже небезпечно. Перші почнуть масово ходити на мітинги і вимагати гроші, а другі звільняться і знайдуть собі іншу роботу. Без грошей режим розсиплеться за кілька тижнів", - зауважив журналіст.

Читайте також: Для Лукашенка виникла нова загроза — політолог про протести в Білорусі

Раніше лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум президентові Олександру Лукашенку. Вона висунула три вимоги - складання Лукашенком повноважень, припинення жорстких дій силовиків проти опозиції та звільнення політв'язнів.

Своєю чергою президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував провести реформу конституції й обмежити свої повноваження.

Джерело Україна 24 Теги