Людей вбиває питання п'ятирічної давнини — експерт про теракти у Франції

Богдан Петренко розповів, через що відбуваються атаки мусульман

Людей вбиває питання п'ятирічної давнини — експерт про теракти у Франції

У Франції за останній час відбулося три теракти, ще кілька атак зуміли попередити. Про ситуацію висловився заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Всі теракти так чи інакше пов'язані з карикатурами "Шарлі Ебдо", через які сталася трагедія п'ять років тому. Ще в кінці вересня сталася одна з перших атак, пакистанець напав на людей, які виходили з редакції. Річ у тому, що в вересні у Франції почався суд, де судили двох осіб, обвинувачених у тому, що вони були посібниками терористів у 2015 році. Знову питання карикатур, яке у 2015 році вбило 12 осіб, продовжує вбивати й у 20-му", — сказав він.

Читайте також: Філарет про гучний теракт у Франції: Насильство через віру неприпустиме

Популярні відео

Експерт назвав причини того, що у Франції так багато терактів, скоєних мусульманами.

"Складне питання, хто перший почав — карикатуристи чи мусульмани, — але в будь-якому випадку, це наслідки неадекватної реакції на деякі подразники. З самого початку було зрозуміло, що карикатури зачіпали мусульман. І зрозуміло, що мала бути відповідь. Але відповідь, внаслідок якої гинуть люди, — неадекватна. Причина в тому, що у Франції багато мусульманського населення, яке французи намагаються адаптувати. Певні кроки робляться, Макрон мав ухвалити закон про ісламський сепаратизм, який передбачає, що діти обов'язково повинні ходити до школи, адже у багатьох ісламських сім'ях діти традиційно навчаються вдома, та школа — дуже важливий інститут адаптації людей до суспільства.

Друге питання — що набір людей для терористичних актів здійснюється зараз не в мечетях, а в соцмережах, і міністр внутрішніх справ ще після вбивства вчителя сказав, що будуть моніторити соціальні мережі. Але ще питання, чи будуть їх закривати, або якось впливати на мусульман", — сказав він.

Читайте також: Макрон балансує на межі — експерт про резонансне вбивство у Франції

Нагадаємо, в Ніцці 29 жовтня невідомий з ножем напав на людей в соборі Богоматері: загинули три людини, ще кілька отримали поранення. Також в Авіньйоні ще один чоловік напав з ножем на поліцейських. Під час нападу він кричав "Аллах Акбар". 

Раніше 16 жовтня в передмісті Парижа 18-річний чеченець Абдуллах Анзоров обезголовив 47-річного вчителя історії Самюеля Паті за те, що той показував учням карикатури на пророка Мухаммеда. Через кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника.

Джерело Україна 24 Теги