"Використають консерву Придністров'я": політолог про вплив Росії на вибори в Молдові

За словами Дмитра Васильєва, Росія використовуватиме політичні, військові та дезінформаційні методи

"Використають консерву Придністров'я": політолог про вплив Росії на вибори в Молдові

1 листопада в Молдові відбудуться вибори президента. Росія вже встигла звинуватити США в тому, що вони готують "кольорову революцію" в разі перемоги чинного глави держави Ігоря Додона. Політолог Дмитро Васильєв вважає, що Росія використовуватиме всі методи для зміцнення свого впливу.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Чи вийдуть люди на протест - залежатиме від результатів виборів, від того, чи будуть люди вважати результати сфальсифікованими. Ну і від реакції здорового молдавського суспільства, яке в більшості розуміє, що Америка насправді сьогодні не займатиметься Молдовою, вона буде займатися своїми виборами", - сказав Васильєв.

Читайте також: Для Росії важливі хаос і анархія — експерт про вибори президента США

Популярні відео

Політолог зазначив, що невизнана Придністровська республіка в черговий раз стане інструментом впливу Росії.

"Для України найкращий варіант, щоб Молдова розвивалася як адекватна європейська країна, прогнозований сусід. Але ми розуміємо, що між нашими країнами є небезпечна територія під назвою Придністров'я. І це один з тих заморожених конфліктів, який спровокувала Росія. Це така консерва, яка може відкритися, як і будь-який такого роду конфлікт, у тому числі й військовий.

Для Росії ці конфліктні точки необхідні для того, щоб тримати регіон у сфері свого інтересу. Вони будуть використовувати політичні, військові, дезінформаційні методи для того, щоб утримувати той простір, який вони вважають своїм, для збереження впливу та відновлення імперії, про яку думає дехто в Кремлі", - сказав Васильєв.

Читайте також: Це у росіян в крові - Гордон пояснив, чому Путін захопив Крим

Зазначимо, що директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін раніше сказав, що Держдепартамент США нібито доручив посольству в Кишиневі налаштувати опозиціонерів на організацію масових акцій протесту з вимогою анулювання підсумків голосування в разі перемоги Додона. За словами Наришкіна, США налаштували недержавні ЗМІ на "поширення фейків про плани молдавської влади вдатися до фальсифікацій".

Джерело Україна 24 Теги