"Вони бомблять мирні міста": вірменський і азербайджанський депутати обмінялися звинуваченнями

Депутати Меджлісу і Національних зборів вважають, що застосовуються касетні боєприпаси

"Вони бомблять мирні міста": вірменський і азербайджанський депутати обмінялися звинуваченнями

Депутати з Азербайджану та Вірменії в ефірі каналу "Україна 24" обмінялися взаємними звинуваченнями, коментуючи військовий конфлікт у Нагірному Карабасі. Сторони стверджують, що противники обстрілюють мирні міста з використанням касетних боєприпасів.

Депутат Міллі Меджлісу (парламенту) Азербайджану Руфат Гулієв вважає, що Вірменія прагне перевести конфлікт на міжнародний рівень.

"До Тертерського району обстріляли Барду, всього у нас вже за сотню вбитих і кілька сотень поранених, понад 300 зруйнованих будинків. Це мирні міста, мирні селища, села. Там немає військових баз, частин. Ми боремося за Карабах на території Карабаху, а чому вірменські військові сили б'ють з Вірменії, це ясно, вони хочуть втягнути в цю війну Росію, ОДКБ, інші країни, щоб показати, що це не просто війна між двома державами. Азербайджан бореться на своїй території, території Карабаху", - сказав депутат.

Читайте також: До переговорів щодо Нагірного Карабаху включилися США: політолог розповів, чого чекати

Популярні відео

За словами Гулієва, Азербайджан ретельно збирає свідчення "злочинів Вірменії".

"Чому Вірменія заявляє, що це не вони бомбили мирні міста? Хто бомбив? Що, з Іраку бомбили або з Північної Кореї? Є радари, є сліди, факти, все це відзначається. Думаю, що після закінчення війни ми будемо звертатися до Ради безпеки ООН для притягнення військових керівників до Гаазького суду. Ми попереджаємо, що ми не воюємо з мирним населенням, ми воюємо легітимно, законно, в межах міжнародного права", - сказав Гулієв.

Читайте також: Зрив перемир'я в Карабасі: депутати Вірменії та Азербайджану назвали причини

Депутат Меджлісу в черговий раз спростував наявність в армії Азербайджану найманців.

"Близько 20 міжнародних інформагентств взяли інтерв'ю у президента. Нам не потрібні ні турецькі війська, ні пакистанські, ні індійські чи якісь інші. У нас регулярна армія 100 тис. осіб плюс резерв. Радники можуть бути, але не солдати і офіцери. Ніяких турецьких та інших військ, навіть інструкторів, немає. За 30 років ми підготували гарну армію, в яку вклали десятки мільярдів доларів. Що Вірменія зробила? Розбазарили всі гроші, які збирав весь вірменський світ. Ми свої гроші витрачаємо правильно", - сказав Гулієв.

Голова постійної комісії з національно-правових питань Національних зборів Вірменії Володимир Варданян також звинуватив Азербайджан в обстрілі мирних міст.

"Азербайджан застосував відому стратегію: кращий захист - це напад. З ранку бомблять мирні поселення, всі карабахські міста перебувають під постійним обстрілом. Використовують касетну зброю у великій кількості. Культурна спадщина, церкви, собори піддаються цілеспрямованому нападу. Сьогодні був напад на пологовий будинок, він зруйнований", - сказав Варданян.

За його словами, мета Азербайджану - винищити вірменське населення.

"Ми не говоримо про війну, це привід для того, щоб приховати міжнародний злочин, який готує азербайджано-турецька агресія разом з терористами. Було смішно слухати заяву президента Азербайджану, що у них немає найманців. Більше місяця все населення Карабаху перебуває в бомбосховищах. Мета цієї агресії - навіть не території, а повне винищення вірменського населення Нагірного Карабаху", - сказав Варданян.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт-міжнародник Геннадій Друзенко розповів, що у військовому конфлікті в Нагірному Карабасі Росія "грає в подвійну гру".

Джерело Україна 24 Теги