Путін нізащо не допомагатиме Вірменії — журналіст назвав причини

Журналіст Ігор Яковенко розповів, чому Росія не виступить на боці Вірменії в конфлікті через Нагірний Карабах

Путін нізащо не допомагатиме Вірменії — журналіст назвав причини

Формально Росія має підстави заступитися за Вірменію в конфлікті з Азербайджаном, але не робитиме цього. Про це розповів опозиційний російський журналіст Ігор Яковенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо брати офіційні заяви, то вони абсолютно рівновіддалені (від Вірменії та Азербайджану - ред.). І Путін, і Лавров кажуть, що їм дорогі й вірмени, й азербайджанці. Путін перераховував, скільки кого живе в Росії. Є, звичайно, деяка різниця. Вірменія є членом ОДКБ, і формально в той момент, коли азербайджанські снаряди потрапляють на територію самої Вірменії — не Нагірного Карабаху, є формальні підстави у Росії виконати свої зобов'язання в рамках ОДКБ і вступитися на боці Вірменії", — сказав він.

Читайте також: Перемир'я не буде: в Азербайджані та Вірменії назвали причини

Популярні відео

Яковенко пояснив, чому Росія не діятиме за таким сценарієм.

"Чому Путін ні за яких обставин не робитиме цього? З дуже простої причини - тому що так, Вірменія формально пов'язана більше з Росією, ніж Азербайджан, але є інша сторона питання. Пашинян для Путіна — це щось зовсім непристойне, його офіційно на держканалах називають "соросьонком". Це продукт кольорової революції, якої Путін боїться як вогню.

Вірменія офіційно ближче Росії, ніж Азербайджан, але якщо брати політичну суть режиму, то режим Алієва Путіну ближче, ніж режим Пашиняна. Ну й останнє, найголовніше — що за Азербайджаном стоїть Ердоган, який на сьогоднішній момент є улюбленим опонентом Путіна, оскільки це дві людини, які хочуть відкрутити час назад — один відроджує Османську імперію, другий намагається відновити чи то Радянський Союз, чи то Російську імперію", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олексій Арестович заявив, що конфлікт у Нагірному Карабасі — це ще один майданчик для протистояння Росії й Туреччини.

Джерело Україна 24 Теги