"Відповідь Лукашенку і Путіну": нові подробиці про народний ультиматум у Білорусі

По всій країні десятки підприємств заявили про готовність страйкувати

"Відповідь Лукашенку і Путіну": нові подробиці про народний ультиматум у Білорусі

Нові протести в Білорусі й оголошений опозицією загальнонаціональний страйк, так званий "народний ультиматум", стали відповіддю президентові Олександру Лукашенку і російському лідерові Володимиру Путіну на ідею щодо змін у білоруську конституцію.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів член Координаційної ради білоруської опозиції Віталій Римашевський.

Читайте також: Тихановська може відвідати Україну: озвучені нові подробиці

Коментуючи "народний ультиматум", який опозиція оголосила Лукашенку 25 жовтня, Римашевський повідомив:

"Зараз інформація постійно оновлюється, можна говорити про те, що у всій країні десятки підприємств тією чи іншою мірою заявили про готовність страйкувати. Відомо, що робочі "Гродно Азот" не вийшли на підприємство. Є списки дрібніших підприємств, які заявляють, що приєдналися до страйку. Я думаю, що все вирішить сьогоднішній-завтрашній день. Якщо люди будуть страйкувати, виходити на вулиці, хвиля страйків може бути лавиноподібною. Водночас такі підприємства, як "Білоруськалій" і солігорські шахтарі поки що не приєдналися до страйку".

Популярні відео

За його словами, в Білорусі створені кілька автономних фондів, які "заявляють, що вони готові підтримувати тих людей, хто звільнився, був звільнений, або тих, які будуть страйкувати, щоб компенсувати їм втрати й витрати".

"Не хочу прогнозувати, чи вийде загальнонаціональний страйк саме зараз, але в будь-якому разі видно, що люди готові продовжувати опір до перемоги", - заявив опозиціонер.

Як підкреслив Римашевський, такі дії - "це відповідь Олександру Лукашенку і Володимиру Путіну, можливо, на їхню пропозицію зробити фейковий діалог на тему змін до конституції".

"Діалог з політв'язнями, або з завербованими агентами КДБ, яких випускають на волю, або з провладними партіями - цей діалог білоруський народ не прийняв", - додав він.

Читайте також: Лукашенко "образився" через Зеленського: білоруський опозиціонер розповів деталі

Раніше лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум президентові Олександру Лукашенку. Вона висунула три вимоги - складання Лукашенком повноважень, припинення жорстких дій силовиків проти опозиції та звільнення політв'язнів.

Своєю чергою президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував провести реформу конституції й обмежити свої повноваження.

Джерело Україна 24 Теги