Учасникам протестів у Білорусі виплачують компенсації — опозиціонер назвав суми

Андрій Стрижак розповів, кому і скільки компенсації виплачують з опозиційного фонду

Учасникам протестів у Білорусі виплачують компенсації — опозиціонер назвав суми

У Мінську тривають протести, мітингувальників напередодні розганяли світлошумовими гранатами. Білоруси проводять загальнонаціональний страйк, подробиці розповів правозахисник, член Координаційної ради опозиції Білорусі Андрій Стрижак в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні в Білорусі почалася дія народного ультиматуму, і ми бачимо, що до оголошеного минулого тижня страйку приєднується все більше заводів. Наш фонд BYSOL допомагає оргкомітету цього страйку.

Щодо тих людей, які отримали поранення або були арештовані й оштрафовані, їм допомагає кампанія ByHelp. Це ще одна структура, яка становить одну екосистему з фондом BYSOL, яка вже виплатила компенсацій більш ніж на 2 млн доларів більше ніж 2,5 тис. людей, а разом зібрала понад 7 млн ​​доларів", — сказав він.

Читайте також: Білоруси "звикають до ситуації" - політолог розповів, чи відбудеться загальний страйк

Популярні відео

За його словами, фонд BYSOL компенсує втрати людям, які входять до страйкових оргкомітетів та яких звільняють за їхні політичні погляди.

"Я можу гарантувати, що кожен білоруський працівник, який втратить роботу, премію або заробіток, матиме компенсацію, якщо звернеться до нас по допомогу. Звільненим ми виплачуємо три середні місячні заробітки, це 1,5 тисячі євро", — розповів він.

Раніше лідерка опозиції Світлана Тихановська висунула президенту Олександру Лукашенку три вимоги, які йому слід виконати до 26 жовтня. В іншому випадку вона погрожує загальнонаціональним страйком і перекриттям доріг. Вимоги до Лукашенка такі: оголошення про відхід; припинення насильства на вулицях; звільнення всіх політв'язнів.

 
Джерело Україна 24 Теги