Білоруси "звикають до ситуації" - політолог розповів, чи відбудеться загальний страйк

Білоруський експерт ставить собі запитання: чи готові люди поступитися особистою вигодою і комфортом?

Білоруси "звикають до ситуації" - політолог розповів, чи відбудеться загальний страйк

25 жовтня спливає термін ультиматуму, який Світлана Тихановська висунула Олександру Лукашенку. У разі невиконання умов білоруська опозиція має намір з понеділка, 26 жовтня, влаштувати національний страйк.

Білоруський політолог Павло Усов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи вплине такий страйк на хід подій у Білорусі.

"Навряд чи це (страйк - ред.) матиме масовий характер, хоча, з огляду на те, як розвиваються події, ніхто не може передбачити, якою буде реакція білоруського суспільства. Є дуже активна масова інформаційна робота в політичному громадському просторі, але все ще залишається питання в психологічній готовності білорусів у своїй більшості проявити солідарність, мужність і взяти участь у страйку в тій формі, яка пропонується - не йти на роботу, не купувати продукти в державних магазинах тощо. Тут уже все залежить від кожного білоруса окремо, але робота була проведена", - сказав політолог.

Читайте також: Тихановська може відвідати Україну: озвучені нові подробиці

Популярні відео

За словами Усова, попередній страйк не приніс результатів, незважаючи на те, що тоді для нього було більше причин, ніж зараз, білоруси стали "звикати".

"Ще один важливий момент - уже була спроба організації страйку після кривавого розгону протестуючих, але він не приніс результатів. Зараз відсутні два фактори - фактор шоку, який був у серпні, це була реакція на насильство, і другий момент - це поступове звикання до того, що відбувається в країні, до репресій, позиційного протистояння, коли народ не готовий нести великі ризики, коли це стосується особисто їх", - сказав експерт.

Читайте також: Тихановську не можна визнати президенткою Білорусі — журналістка пояснила причину

Також Усов зазначив, що Мінськ кардинально відрізняється від регіонів у плані протестів.

"Ще один момент - великий відрив Мінська від решти Білорусі, в регіонах немає такого рівня заангажованості, залучення. Це може підірвати градус страйкового руху", - сказав Усов.

Нагадаємо, що Тихановська висунула Лукашенку три вимоги, які йому варто виконати до 26 жовтня: оголошення про відставку; припинення насильства на вулицях; звільнення всіх політв'язнів.

Джерело Україна 24 Теги