До переговорів щодо Нагірного Карабаху включилися США: політолог розповів, чого чекати

Вашингтону поки вдається зберігати збалансовану позицію, зазначив політолог

До переговорів щодо Нагірного Карабаху включилися США: політолог розповів, чого чекати

Поїздка глав МЗС Азербайджану та Вірменії до США на переговори щодо Нагірного Карабаху не принесе результатів, оскільки основний вплив на ситуацію зберігають Туреччина і Росія.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів політолог Андрій Бузаров.

"Думаю, що це чергова спроба включити так звану човникову дипломатію і підключити максимально більшу кількість геополітичних гравців. Я не виключаю, що далі й ООН підключиться більш суттєво. Результат навряд чи буде. США тут не головний гравець, головні Азербайджан та Вірменія, а на геополітичному рівні - Туреччина і Росія", - сказав політолог.

Читайте також: Беріть Краснодарський край - азербайджанський депутат дав пораду вірменам

[VIDEO id=8700; title= ;]

За його словами, хоча США і Туреччина є союзниками по НАТО, Туреччина завжди діяла самостійно.

"Цікава позиція США з цього питання - чи зможуть вони зберігати збалансовану позицію, оскільки й вірменське лобі впливове в США, і азербайджанські зв'язки дуже активні. Американцям поки вдається балансувати, чого не скажеш про Туреччину, Росію, Україну", - зазначив Бузаров.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео 23 жовтня провів у Вашингтоні окремі переговори з обома сторонами конфлікту навколо Нагірного Карабаху - главами МЗС Азербайджану та Вірменії Зограбом Мнацаканяном і Джейхуном Байрамовим.

Читайте також: "Ми нав'язуємо мир" - посол Вірменії про ракетний обстріл Азербайджану

Раніше військовий експерт Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що конфлікт у Нагірному Карабасі - це ще один майданчик для протистояння Росії й Туреччини.

Джерело Україна 24 Теги