Путін пішов на великий ризик — відомий філософ про помилку Росії

Френсіс Фукуяма розповів про те, як Росія дестабілізує демократичні країни

Путін пішов на великий ризик — відомий філософ про помилку Росії

Росія становить загрозу для демократичних країн. Про це заявив професор Стенфордського університету, американський політолог та філософ Френсіс Фукуяма під час Київського безпекового форуму 23 жовтня, який транслює телеканал і сайт "Україна 24".

"Зараз демократії загрожує кілька викликів. Перший — це посилення позицій авторитарних країн, насамперед Росії та Китаю. Росія втрутилася у внутрішні справи своїх сусідів і політику демократичних країн, зокрема, Сполучених Штатів. Росія освоїла низку нових засобів для дестабілізації демократій по всьому світу. Вона перетворила інтернет на зброю і створила новий тип гібридної війни, який дозволяє їй направляти збройні сили в інші країни та водночас заперечувати це", — сказав він.

Популярні відео

За словами експерта, Росія йде на великий ризик, щоб набути статусу великої держави.

"У президента Путіна немає сильної основи, на якій можна сформувати статус великої держави. Модернізація економіки провалилася. Вона не може бути конкурентоздатною, тому що продовжує занадто сильно залежати від паливних копалин і цін на електроенергію. Проте Путін пішов на величезний ризик, перетворивши слабкість на політичний вплив. Він вдерся в Грузію та Україну, підтримав авторитарні режими в Венесуелі, деяких інших регіонах. Але все це веде до міжнародної ізоляції та санкцій", — сказав він.

Читайте також: Прямі переговори з Путіним: ексміністр застеріг Зеленського від помилки

Фукуяма додав, що Китай в довгостроковій перспективі несе більшу загрозу для глобальної демократії, ніж Росія, хоча зараз він становить меншу загрозу для України.

"Китайська економіка більша й набагато динамічніша, ніж російська. Китайські компанії лідирують у розробках технологій XXI століття, таких як штучний інтелект і машинне навчання. Китайці володіють потужними засобами для розширення свого впливу. І зі зростанням потужності зросли і їх амбіції", — сказав він.

Раніше експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів про головну мету президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги